Witnica 12 marca 2018
budynek

Dobry projekt, wysoka ocena… i duża dotacja! Nasi uczniowie niedługo będą mieli szansę, aby poszerzać swoją techniczną wiedzę również w praktyce.

Nowe pracownie dla Witnicy!

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko nie tylko dobrze się uczyło, ale również pielęgnowało swoje pasje. Nowe hobby? Czemu nie! Niedługo dzieci z naszej gminy będą miały jeszcze lepszą szansę na rozwój i poszerzenie zainteresowań! Zespół Szkół Samorządowych czekają wielkie zmiany. Jakie? O tym poniżej!

Nie taka straszna Unia, jak ją malują

Mimo wielu narzekań, obecność w Unii Europejskiej przynosi nam wiele korzyści. W piątek miało miejsce ważne dla nas wydarzenie. Nasz burmistrz – Dariusz  Jaworski wraz z Panią Marszałek – Elżbietą Polak podpisali umowę o modernizacji pracowni w Zespole Szkół Samorządowych. Projekt pt. „Modernizacja bazy techniczno – dydaktycznej kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy” napisany przez urzędników z naszego magistratu został bardzo wysoko oceniony, a realizacja inwestycji planowana jest do końca 2018 roku. Jej koszt to blisko 300 000 zł, z czego dotacja ze środków Uropejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  Unii wynosi aż 267 977, 57 złotych!

 

burmistrz-Witnicy

Modernizacja pracowni, a dokładniej?

  1. Wyremontowanie trzech pracowni:

– pracownia urządzeń techniki komputerowej,

– pracownia lokalnych sieci komputerowych,

– pracownia aplikacji internetowych.

  1. Przekształcenie jednej sali lekcyjnej na pracownię środków transportu, logistyki i gospodarki materiałowej.
  2. Zaopatrzenie pracowni w odpowiednią infrastrukturę (sieci teletechnicznej i elektrycznej).
  3. Wykonanie prac remontowo-budowlanych.
  4. Umeblowanie sal w szafki, stoły, biurka i krzesła.

 

uczniowe-ZZS Witnica

Nowe możliwości

Dzięki realizacji projektu nasi uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę również o praktykę. Takie doświadczenie z pewnością nauczy ich niezbędnych technicznych podstaw, a także otworzy wiele drzwi w życiu zawodowym.

Życzymy szybkiej realizacji projektu, a uczniom chęci do zdobywania wiedzy!

 

*Źródła zdjęć:
  1. https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Samorz%C4%85dowych-w-Witnicy-171844216302262/
  2. http://witnica.pl/burmistrz/
  3. http://zsswitnica.pl/zss/

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*