Witnica 17 lipca 2019
wędkarstwo

Wędkarskie zdobycze! Witniczanin wygrał zawody w Świerkocinie!

Pasja do wędkarstwa rozwija się w naszej gminie już od wielu lat. Znajomość gatunków, wiedza o połowie i hobby, które pozwala na bliski kontakt z naturą należy pielęgnować. Tym razem pasja zwyciężyła w polsko-niemieckich zawodach wędkarskich w Świerkocinie, a wygranym okazał się mieszkaniec naszej gminy – Michał Szuciak!

łowienie ryb

Polsko-niemieckie zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie zostały zorganizowane dzięki współpracy Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie, Polskiego Związku Wędkarskiego z Witnicy oraz Stephanus-Seniorenzentrum Bad Freienwalde. Patronat objęło Starostwo Powiatowe. Projekt został współfinansowany z Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia- Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Przebieg zawodów

Zawody wędkarskie odbywały się na rzece Warta w Świerkocinie. Udział w nich wzięło aż kilkadziesiąt osób, co jest nie lada wyczynem! Całość rozgrywek podzielono na trzy kategorie. Były nimi:

  1. Senior, w której zwyciężył Michał Szuciak – przynależący do witnickiego koła Polskiego Związku Wędkarstwa,
  2. Junior, w której wygrał Jakub Kwartawik,
  3. Kobieta, gdzie na podium stanęła Ewa Roszak,
  4. Dodatkową kategorią była „Najdłuższa ryba” – złowił ją Michał Szuciak (wygrany w kategorii Senior).
wędka

Podopieczni „Domu Seniora” jako uczestnicy

Warto zaznaczyć, że w zawodach uczestniczyli również podopieczni współorganizatora, czyli kostrzyńskiego Domu Pomocy Społecznej. Dzięki temu miała miejsce integracja mieszkańców, a podopieczni zyskali spora dawkę nowej energii.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*