Witnica 4 marca 2019
żłobek

Uwaga, rodzice! Ruszyły zapisy do witnickiego żłobka!

Każdy rodzic, który po okresie urlopu macierzyńskiego, tacierzyńskiego lub wychowawczego musi wracać do pracy, zastanawia się komu oddać pod opiekę dziecko. Najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie dziecka do żłobka. To tam otrzyma opiekę, jego rozwój będzie monitorowany, a także zyska możliwość przebywania z rówieśnikami.

Żłobek Radosny Maluszek czeka na najmłodszych

W Witnickim żłobku już dzisiaj (4 marca) ruszyły zapisy na rok szkolny 2019/2020. Rekrutacja potrwa do 18 marca włącznie, jednak należy wziąć pod uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona. Gdzie należy składać wnioski i podania? Bezpośrednio do siedziby żłobka przy ul. Wiosny Ludów 4 w godzinach 6:00-16:00.

malowanie

Poznaj zasady przyjmowania dzieci do żłobka

W związku z dużym zainteresowaniem i niestety ograniczoną liczbą miejsc w żłobku, burmistrz Dariusz Jaworski przygotował 7 kryteriów, na podstawie których będą się odbywały przyjęcia dzieci do witnickiego żłobka. Każde z nich posiada swoją wagę – od 2 do 14 punktów.

– dla dziecka z rodziny zastępczej – 2 punkty,

– dla dziecka, którego rodzin lub opiekun prawny samotnie go wychowuje – 4 punkty,

– dla dziecka, którego przynajmniej jeden z rodziców pracuje na cały etat lub uczy się (w systemie dziennym) – 6 punktów,

– dla dziecka, którego oboje z rodziców pracują na pełen etaty lub uczą się w systemie dziennym (lub gdy dziecko posiada jednego opiekuna prawnego, który pracuje na cały etat lub uczy się dziennie) – 8 punktów,

– dla dziecka, którego jeden lub oboje z rodziców (bądź opiekunów prawnych) posiadają przynajmniej umiarkowany stopień orzeczenia o niepełnosprawności – 10 punktów,

– dla dziecka, które jest niepełnosprawne lub jeśli została orzeczona niepełnosprawność w przypadku jego rodzeństwa – 12 punktów,

– dla dziecka z rodziny wielodzietnej (minimum troje dzieci) – 14 punktów.

zabawa

Kolejność przyjęć do żłobka

Oczywiście pierwszeństwo przyjęcia będzie przysługiwało dziecku, które zdobędzie największą liczbę punktów. Jeśli będzie zbyt dużo zainteresowanych, którzy posiadają taką samą liczbę punktów, brana pod uwagę będzie kolejność złożenia wniosku. Podania zostaną rozpatrzone do dnia 22 marca, a najpóźniej do 27 marca zostaną podane wyniki rekrutacji.

Trzymamy kciuki za wszystkich i mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani zostaną przyjęci!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*