Witnica 18 listopada 2019
targi bożonarodzeniowe

Targi Bożonarodzeniowe i Mikołajki, czyli jak poczuć świąteczny klimat

Zaraz po zakończeniu akcji znicz mamy do czynienia z wszechobecnym asortymentem świątecznym. Wszelkiego rodzaju dekoracje, zapach mandarynek i ciepłe, zimowe buty i kurtki. Wszystko przez to, że świąteczny klimat buduje w nas poczucie bliskości, z drugiej zaś – pozytywnie nas nastraja. To z tego względu w większych miastach Polski organizowane są Targi Bożonarodzeniowe czy Jarmarki, a 6 grudnia wszystkie dzieci czekają na podarunku. W jaki sposób Witnica przygotowuje się do świąt?

Zabawa mikołajkowa

Dlatego przychodzimy z dobrą informacją dla wszystkich dzieci i ich rodziców. W pierwszy piątek grudnia, czyli 6.12, święto Mikołaja, w Regionalnym Centrum Ratownictwa w Witnicy odbędzie się zabawa. Już dzisiaj witnicki Dom Kultury gorąco zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu. Warto zaznaczyć, że wstęp na zabawę jest zupełnie bezpłatny. Co jest w planach?

– spektakl pt. „Jak Mikołaj urwał się z choinki”, przygotowany przez Teatr Trójkąt,

– słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia,

– spotkanie ze św. Mikołajem!

Całość rozpocznie się o godzinie 17:00.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dla nieco starszych również mamy wspaniałą propozycję, która pomoże poczuć świąteczny nastrój. Jak co roku, już 14 grudnia, odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Gdzie? Od kilki sezonów, niezmiennie, będzie miało miejsce na witnickim deptaku. Dlatego wszyscy zainteresowani już dziś mogą zgłaszać chęć wystawienia swoich prac rękodzielniczych. Zapraszamy do kontaktu:

– osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Witnica, w pokoju 9 lub 12,

– telefonicznie pod numerami telefonów: (95) 721 64 41 lub (95) 721 64 52,

– drogą e-mailową: edg@witnica.pl lub wor@witnica.pl.

Ze strony gminy zostaną zapewnione bezpłatne boksy do wystawienia swoich dzieł. Oprócz tego każdy wystawca otrzyma również stoły i namioty do przygotowania prezentacji produktów. Warto zaznaczyć, ze liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o możliwości uczestniczenia w jarmarku jako wystawca zależy kolejność zgłoszeń.

Mile widziani są wystawcy, którzy oferują:

– wszelkiego rodzaju świąteczne dekoracje, w tym: stroiki, ozdoby czy malowane bombki, obrusy, anioły, gwiazdy i inne,

– swojskie wyroby wędliniarskie,

– ciasta własnego wyrobu, desery i chleby,

– ręcznie robioną biżuterię,

– ozdoby wikliniarskie, wyroby ceramiczne,

– wszelkiego rodzaju decoupage,

– produkty wyrabiane w drewnie.

Mamy nadzieję, że za sprawą zabawy mikołajkowej oraz jarmarku każdy znajdzie odpowiednie wydarzenie dla siebie. Już teraz zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w gminnych wydarzeniach.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*