Witnica 21 marca 2019
kwitnące drzewo

Przywitaj wiosnę w Parku Narodowym

Dzisiaj już oficjalnie możemy ogłosić, że nadeszła wiosna. Niestety pogoda na to nie wskazuje, jednak astronomiczna wiosna nadeszła wczoraj, a kalendarzowa – dzisiaj. W szkołach dzieci topią marzanny, a jak oficjalnie powitać nową porę roku? Najlepiej w okolicznościach przyrody!

Wycieczka w poszukiwaniu wiosny

Już w ostatnią niedzielę miesiąca, 31 marca, równo o godzinie 10:00 w ramach programu „Rodzinny Rok w Parku” ruszy wycieczka, której celem będzie… poszukiwanie pierwszych oznak wiosny! Wszystkich zainteresowanych wędrówką zapraszamy na Polder Północny, przy wiacie turystycznej w okolicach Dąbroczyna. Cała wyprawa będzie trwała od 2 do maksymalnie 4 godzin, w zależności od pogody oraz pytań, które będą się pojawiać. Jeśli nie będzie padać, wycieczkę zakończy ognisko, na które każdy z uczestników powinien być przygotowany – tzn. mieć własne kiełbaski. Ze względu na zmieniającą się pogodę, warto również odpowiednio się ubrać – wziąć ze sobą coś przeciwdeszczowego, a także buty, które mogą został ubłocone.

zapylanie

Jak dotrzeć na miejsce zbiórki?

Dla zainteresowanych, a jednocześnie tych, którzy nie wiedzą jak dotrzeć na miejsce zbiórki mamy mają pomoc. Jeśli znajdziecie się przy pałacu w Dąbroczynie, wtedy należy skręcić w stronę południa (zgodnie z tym, co jest zawarte na tablicy informacyjnej Parku Narodowego ). Następnie należy dotrzeć do ścieżki przyrodniczej „Na dwóch kółkach przez Polder Północny” przez drogę brukową, a później betonową. Po około kilometrze będzie znajdować się drewniana wiata, która będzie miejscem docelowym spotkania z uczestnikami.

krokus

Zgłoszenia

Liczba miejsc na wycieczkę jest ograniczona, a wycieczka jest przeznaczona dla turystów indywidualnych. Zapisywać się należy bezpośrednio w Parku do dnia 29 marca, do godziny 12:00, za pomocą poczty elektronicznej pod adresem e-mail: edukacja@pnujsciewarty.gov.pl lub pod numerem telefonu: 95 752 40 26. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w poszukiwaniach pierwszych oznak wiosny.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*