
Wnioski w ramach projektu „Rodzina 500+” pomagają lepiej żyć blisko 7 milionom dzieci. To daje niesamowitą energię do dalszych tego typu działań. W związku z tym już dzisiaj rusza możliwość składania wniosków o kontynuowanie świadczeń na kolejny rok. Więcej szczegółów znajdą Państwo w artykule poniżej.
W jaki sposób można składać wnioski?
Dotychczas większość rodzin, które dotychczas składało wnioski o przyznanie świadczenia 500+ kojarzy sposób ich zanoszenia. Tj. wersja papierowa i osobista wizyta w urzędzie. Jednak obecnie, w dobie koronawirusa i zagrożeń z nim związanych, są dwie metody składania wniosków.
Pierwszą z nich jest metoda elektroniczna. Już od dzisiaj można za jej pomocą składać dokumenty (tj. 1 lutego).
Drugą z kolei metodą jest klasyczny system składania wniosków, czyli papierowy. Wystarczy pobrać i wydrukować formularz (np. ze strony internetowej www.mgops.witnica.pl), uzupełnić go i przynieść lub przesłać do urzędu. Ta metoda jednak będzie dostępna dopiero od 1 kwietnia.
Warto pamiętać, że wnioski należy złożyć najpóźniej do końca czerwca. Wszystko po to, by środki były wciąż wypłacane.

Data złożenia wniosku, a wypłata świadczeń
Z czym wiążą się różne daty składania wniosków? Poniżej przedstawimy główne zależności. Należy pamiętać o tym, aby dokumenty dostarczyć je w miesiącach luty-kwiecień. Wtedy wypłata za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do dnia 30 czerwca. Z kolei:
– złożenie wniosku w maju będzie oznaczało, że wypłata (wraz z wyrównaniem za czerwiec) będzie miała miejsce najpóźniej do końca lipca,
– jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłata (z wyrównaniem) wpłynie do końca sierpnia,
– wniosek złożony w lipcu będzie oznaczał wyrównanie jedynie za lipiec, natomiast wypłatę do końca września,
– dokumenty złożone w sierpniu będą jednoznaczne z wyrównaniem od sierpnia i wypłatą do końca października.

W związku z powyższym bardzo prosimy o pilnowanie terminów. Wszystko po to, aby nie wstrzymywać wypłacania świadczeń.
Jednocześnie zalecamy i dziękujemy za składanie wniosków online, co jest znacznie bardziej bezpieczne – zarówno dla wnioskodawców, jak i pracowników ośrodka.