Witnica 9 marca 2021
pisanie projektu

Obecna sytuacja, będąca pokłosiem pandemii covidowej sprawiła, że coraz wiecej osób boryka się z brakiem pracy. W konsekwencji zostały zamknięte zakłady, zmniejszona liczba osób zatrudnionych, brak zysków – to wszystko sprawia, że bezrobocie niestety wzrasta. Aby z nim walczyć, powstanie projekt dla młodych – „Własna firma”. Więcej informacji znajdziecie Państwo poniżej.

Projekt dla młodych „Własna firma” – kto jest organizatorem?

W związku z tym, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem razem z oddziałem Lokalnej Grupy Działania Zielone Światło zaprasza zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie „Własna firma – start dla młodych”. Powyższy projekt jest organizowany jest w ramach Osi Priorytetowej:

– Rynek pracy otwarty dla wszystkich

– Wsparcie osób młodych w regionalnym rynku pracy,

– Wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

projekt strony nowej firmy - kodowanie

„Własna firma” – kto może skorzystać?

Warto zaznaczyć, że projekt przygotowany jest z myślą o mieszkańcach województwa lubuskiego. Ponadto ważne, aby były to osoby bierne zawodowo lub bezrobotne (niezarejestrowane w urzędzie pracy). Ich wiek musi się mieścić w przedziale 18-29 lat. Następnym warunkiem jest to, że osoba ta musiała mieć umowę o pracę lub inną umowę cywilno-prawną, a zatrudnienie utraciła przez pandemię COVID-19 po 1 dniu marca zeszłego roku. Podsumowując: na wsparcie może liczyć aż 70 osób!

Na czym polega pomoc w projekcie

Osoby, którym uda się zakwalifikować do projektu, mogą liczyć na bezzwrotną dotację na rozpoczęcie własnej działalności w wysokości do 23 050 zł. Oprócz tego zainteresowani mogą liczyć na wsparcie pomostowe nawet do 6 miesięcy (w wysokości do 1700 zł miesięcznie). Czeka również cykl szkoleń, dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej oraz materiały szkoleniowe i zwrot kosztów dojazdu.

praca nad projektem przy komputerze

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

  1. Ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem

Ul. Lipowa 1

66-003 Zabór

E-mail: startdlamlodych.lgd@gmail.com

www: miedzyodraabobrem.pl

2. Z Lokalną Grupą Działania Zielone Światło

Ul. Piastów 10 B

66-600 Krosno Odrzańskie

E-mail: startdlamlodych.lgd@gmail.com

www: lgdzs.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*