Witnica 19 marca 2018
koszyczek-wielkanocny

Pierwsze promienie słońca, ćwierkanie ptaków i przebijająca się zieleń trawy przypominają nam o nadchodzącej wiośnie. Mimo zmiennej i niezdecydowanej pogody, powoli trzeba się przygotowywać do Wielkanocy!

W Witnicy już czuć święta

Wiosennym nastrojem gmina pragnie zarazić wszystkich mieszkańców! Dlatego już niedługo, bo w najbliższą sobotę (24.03) będzie miał miejsce Jarmark Wielkanocny. Mimo świątecznych porządków polecamy oderwać się na chwilę od domowych obowiązków, zabrać dzieci na spacer i cieszyć zmysły świąteczną atmosferą.

swojski-chleb

Jarmark – co, gdzie i kiedy?

Jarmark Wielkanocny odbędzie się na tydzień przed Świętami. 24.03 będziemy mogli udać się na spacer na witnicki deptak, a tam podziwiać  stoiska z kolorowymi ozdobami i smakowitymi potrawami. Już od godziny 9:00 na naszych mieszkańców będą czekały ciekawe atrakcje.

Aromatyczne zapachy pieczonych ciast i przepysznych wielkanocnych dań oraz własnoręcznie robione ozdoby? To wszystko będzie czekało na witniczan w najbliższą sobotę na deptaku w dużym białym namiocie.

  • Na stoiskach z rękodziełem znajdziemy kolorowe pisanki, świąteczne stroiki, koszyczki do święconki, starannie zrobione wyroby wikliniarskie, piękne i kolorowe rośliny ozdobne, a także zapierające dech w piersiach wielkanocne palmy.
  • Koła gospodyń wiejskich już dzisiaj kuszą nas szerokim wachlarzem zapachów nie tylko domowych mazurków, serników, czy makowców, ale również swojskiego jadła.
  • Stoiska firmowe zaoferują nam swojskie wędliny i kiełbasy, a także świeży chrupiący chleb i inne smakowitości.

 

pisanki

 

Oprócz podziwiania oka i kuszenia zmysłów mieszkańcy będą mogli spróbować, a także kupić pyszne domowe wypieki i swojskie wędliny. Mamy nadzieję, że w witnickich domach nie zabraknie pięknych ozdób świątecznych, a dzieci zainspirują się starannie zrobionym rękodziełem.

Spotkanie witniczan

Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców na spędzenie przedświątecznej soboty we wspólnym gronie!

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*