Witnica 6 sierpnia 2018
trening

Witnica w ostatnim czasie stawia na rozwój. Renowacja ośrodku zdrowia, odnowienie placu zabaw, powstanie pumptracku, imprezy plenerowe i możliwości wykonania bezpłatnych badań to tylko nieliczne z rzeczy, które gmina robi dla mieszkańców. Oprócz kwestii zdrowotnych, brane pod uwagę jest również samopoczucie i kondycja mieszkańców. To z tego względu w ostatnim czasie powstała strefa… street workout w Parku Drogowskazów.

Bądź fit

Moda na szczupłą sylwetkę, widocznie mięśnie, a może… ładne zdjęcia do profili społecznościowych? Obecnie możemy spotkać się z ogromną popularnością wszelkiego rodzaju aktywności, dzięki której… dbamy o swoje zdrowie i odpowiednią kondycję. Wychodząc mieszkańcom naprzeciw, w ostatnim czasie powstała strefa street workout, która w jeszcze większym stopniu pomoże, głównie młodym, zadbać o sylwetkę, wyrzeźbić ją i poprawić kondycję. W jaki sposób? Na czym polega ten rodzaj treningu? O tym poniżej.

rozciąganie

Street workout – co to?

Obecnie siłownie zewnętrzne to nie jedyne miejsce, w którym można popracować nad własną sylwetką. Szczególnie w okresie letnim coraz więcej z nas pragnie spędzać czas na świeżym powietrzu, a jeśli można połączyć to z dodatkowym atutem w postaci zgrabnego ciała – czemu nie?!

Street workout to taki rodzaj aktywności, w którym wykonuje się ćwiczenia głównie z wykorzystaniem masy własnego ciała. Zaawansowani trenujący korzystają z dodatkowego obciążenia, aby jeszcze bardziej rozbudować obszar mięśniowy. Początkowo tego rodzaju trening przeprowadzany był z wykorzystaniem miejskiej zabudowy. Obecnie tworzone są specjalnie strefy, na których nie znajdziemy specjalistycznych urządzeń, a raczej wszelkiego rodzaju barierki, drabinki pionowe i poziome, ławki, rurki i drążki, na których można się podciągać, obracać i rzeźbić mięśnie.

Jakie mięśnie ulegają poprawie podczas treningu w strefie street workout? Są to głównie górne partie ciała – przedramiona, bicepsy, obręcz barkowa, plecy, klatka piersiowa i wszystkie mięśnie brzucha.

aktywna-kobieta

Nowości nie tylko dla dorosłych

Oprócz postawienia nowej strefy do ćwiczeń, dzięki której mieszkańcy mogą pracować nad kondycją, poprawą wydolności, a także wyrzeźbieniem sylwetki, urząd gminy postanowił przenieść obecny plac zabaw dla dzieci w bardziej zacienione miejsce. Ponadto, wraz z przeniesieniem placu zabaw i postawieniem go obok pumptrucku, będzie miało miejsce wyremontowanie dotychczasowych urządzeń, aby dzieci mogły cieszyć się trwałością placu zabaw jeszcze dłużej.

Zarówno najmłodszym, jak i odrobinę starszym mieszkańcom życzymy świetnej zabawy w Parku Drogowskazów!

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*