Witnica 4 czerwca 2018
dmuchany-zamek

 

W ostatnim czasie mieliśmy okazję, aby uczcić nie tylko Dzień Matki, ale również Dzień Dziecka. W obchody włączyła się również gmina Witnica, gdzie przez dwa weekendy z rzędu zostały zorganizowane: I Odlotowy Piknik Majowy oraz Dzień Dziecka w Parku Drogowskazów.

Odlotowy Piknik

W sobotę, 26 maja, mieliśmy okazję wspólnie bawić się na Pierwszym Odlotowym Pikniku w okolicy hangaru lotniczego przy osiedlu Zachodnim. Imprezę udało się zorganizować dzięki poparciu burmistrza – Dariusza Jaworskiego oraz dyrektora Miejskiego Domu Kultury. Wszystkie atrakcje były bezpłatne, a mieszkańcy mogli podziwiać zlot pojazdów militarnych, Grupę Rekonstrukcji Historycznych 101 Airbone z Pyrzyc, a także Militarni Białcz. Ogromną uwagę przykuły wyścigi Wrak Race, który przygotowała grupa Zmotoryzowani Witnica. Ustawione zostały również bezpłatne dmuchane zamki dla najmłodszych. Co więcej, nikt nie musiał martwić się dojazdem do i z miejsca imprezy, ponieważ organizatorzy zapewnili bezpłatny transport we wcześniej wyznaczonej trasie i godzinach. Największa atrakcja, czyli wzniesienie się balonu niestety zostało odwołane ze względu na zbyt gwałtowne porywy wiatru.

 

grupa rekonstrukcyjna

Dzień Dziecka

W kolejną sobotę, 1 czerwca, mogliśmy się bawić na kolejnej imprezie, tym razem zorganizowanej z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji, takich jak dmuchane zamki i malowanie twarzy. Również wtedy nastąpiło otwarcie pumptracku i skateparku, a dzieci, które zabrały ze sobą rolki, wrotki i rowery mogły spróbować swoich sił w jeździe na trasie. Dla aktywnych były przewidziane konkursy oraz gry i zabawy na powietrzu. Organizatorzy nie zapomnieli również o prowiancie – odbyło się wielkie grillowanie, a także pojawiły się chipsy, napoje i wata cukrowa. Gmina postarała się również tym razem, zapewniając dzieciom z okolicznych sołectw bezpłatny dojazd do i z miejsca imprezy.

 

rolki

Gmina na medal

Zarówno burmistrzowi, jak i całej gminie należą się wyrazy uznania oraz podziękowania za zainteresowanie się i zorganizowanie dzieciom i mamom wspaniałych pikników i atrakcji. Mieszkańcom natomiast dziękujemy za świetną zabawę i integrację.

 

Źródła zdjęć:
  1. http://witnica.pl/2018/05/tlumy-odlotowym-pikniku/

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*