Witnica 16 kwietnia 2018
wędki

Podczas cieplejszych dni i pięknych weekendów nasz Staw Miejski przeżywa prawdziwe oblężenie. Odpoczynek w miłym otoczeniu, długie spacery i ciekawe pogawędki w pięknych okolicznościach. Czego chcieć więcej?

Rozpoczęcie sezonu

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Zaplanowane wycieczki, wszechobecny zapach grilla i odpoczynek w gronie najbliższych. Jednak nie wszyscy marzą tylko o długim leniuchowaniu. Raj dla wędkarzy rozpocznie się już 1 maja, kiedy to nastąpi otwarcie Stawu Miejskiego. Mimo obecności w nim takich ryb jak szczupaki, okonie, płocie czy wzdręgi, w zeszłym roku miało miejsce dodatkowe zarybienie naszego Stawu – dołączyły do niego karasie, karpie, liny i amury. Zapaleni wędkarze już nie mogą się doczekać upragnionego i utęsknionego po sezonie zimowym odpoczynku w naturalnym środowisku. Leżaki, stoliki, parasole, własnoręcznie przygotowana pożywka dla ryb i… wędki w dłoń! Jednak, nie tak prędko…

 

chłopiec-łowi-ryby

Niespodzianka dla najmłodszych

Dorośli mieszkańcy Witnicy zapewne plany na majówkę już mają, a jakie atrakcje zaplanować dla najmłodszych? O nich pomyślał nasz burmistrz, Dariusz Jaworski, proponując, że w majówkę dzieci będą mogły spróbować swoich sił w wędkarstwie bez konieczności wyrobienia karty wędkarskiej. Jest to ciekawa alternatywa do spędzenia czasu przed komputerem – dzieci będą mogły pooddychać świeżym powietrzem, a także poznać ciekawe gatunki ryb i zasady kierujące wędkarstwem.

 

staw-lilia

Zasady

Na czym będzie to polegało? Dzieci do 14. roku życia będą mogły skorzystać z wędkowania na stawie bez konieczności okazania karty. Jednak nawet wtedy będzie potrzebna opieka dorosłych. Jeśli oni się nie spiszą, a mimo to, dzieci będą chciały spróbować swoich sił, pomocą służą członkowie witnickiego PZW.

Warto zwrócić uwagę, że również w naszych połowach istnieją pewne ograniczenia:

  • – po 1 sztuce: amura, lina, szczupaka i karpia/dzień,
  • – po 3 sztuki karasia złocistego/dzień,
  • – po 5 sztuk okonia/dzień.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*