Witnica 3 kwietnia 2019
wędka

Wędki w dłoń! Zapraszamy na pierwsze zawody!

Wszystkich fanów wędkarstwa, spokoju nad wodą i amatorów cierpliwości zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, na zawody wędkarskie organizowane przez Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego w Witnicy.

Przyjemność i rywalizacja w jednym

Dla tych, którzy uwielbiają spotkania z naturą, a przy okazji pragną mieć chwilę spokoju – wędkarstwo okazuje się wybawieniem od codzienności. Co prawda nie jest to taka prosta sprawa, potrzebny jest ogromny nakład cierpliwości, a także samozaparcia i chęci, jednak wyłowienie jednego z większych okazów daje niesamowitą radość. Dlatego dla zapalonych wędkarskich freaków mamy nie lada gratkę! Czas poczuć adrenalinę i przyjemność na jeden poranek przekształcić na… rywalizację!

ryba

Czas na zawody!

W związku z powyższym w niedzielę 7 kwietnia już o godzinie 8:00 rozpoczną się zawody organizowane przez PZW w Witnicy. Udział w nich mogą wziąć jedynie członkowie koła, którzy posiadają aktualną kartę i opłatę wędkarską. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zapisu do 5 kwietnia (piątku) bezpośrednio u skarbnika koła Polskiego Związku Wędkarstwa. U kogo dokładnie? U Pana Piotra Roszczyńskiego, który zaprasza do sklepu wędkarskiego przy ulicy Pocztowej. Tam należy dokonać wszelkich formalności.

Warunki połowu w trakcie konkursu

Co prawda zawody mają być przyjemnością, jednak również na nich obowiązuje kilka zasad. Są to między innymi:

– posiadanie miękkiej siatki, która jednocześnie będzie zaopatrzona w długą rękojeść, dzięki czemu złowione ryby będą mogły być przechowywane w ich naturalnym środowisku (w wodzie),

– po zważeniu ryby zostają wypuszczone do stawu,

– łowienie ryb tylko na jedną wędkę,

– przestrzeganie okresów ochronnych ryb oraz ich wymiarów,

– utrzymanie porządku w miejscu połowu.

wędkarz

Plan zawodów

  1. Konkurs rozpocznie się już o godzinie 8:00, dlatego zalecamy wcześniejsze przybycie na miejsce zbiórki, czyli na Staw Miejski.
  2. Już o godzinie 9:00 nastąpi oficjalnie rozpoczęcie łowienia ryb. Czasu będzie dużo, dlatego każdy będzie mógł wykazać się zręcznością i cierpliwością.
  3. O godzinie 13:00 będzie oficjalne zakończenie połowu, jednak uczestnicy będą musieli pozostać na swoich stanowiskach do momentu zważenia wszystkich wyłowionych okazów.
  4. Godzina 13:30 będzie momentem ogłoszenia wyników, wręczenia nagród, a także skorzystania z przygotowanego poczęstunku.

Chętnych zapraszamy do zapisów i uczestnictwa!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*