Witnica 30 lipca 2018
kostucha

 

Ograniczenia prędkości, akcje społeczne czy fotoradary nie zawsze spełniają swoje zadanie, a kierowcy często mkną przez miasto jak po autostradzie. Jak uchronić się przed niebezpieczeństwem na drodze? Świetną receptę mają na to witniczanie!

„Suszareczki” już nie straszne?

Niezapowiedziane kontrole prędkości, ukryci w zaroślach policjanci z tak zwanymi ‘suszareczkami’, a także już nieczynne fotoradary nie przynoszą większych rezultatów. Mieszkańcy znają już miejsca, w których policja może sprawdzać prędkość, a nieużywane fotoradary nie straszą witniczan. Dostępność coraz to nowych rozwiązań w formie aplikacji mobilnych, informujących o ograniczeniach prędkości, radarach, nieoznakowanych patrolach czy kontrolach sprawdzających prędkość – kierowcy stali się niezwykłe zapobiegawczy, a ich ograniczenia prędkości mają miejsce jedynie w nagłych przypadkach lub w sytuacji, kiedy zostaną o tym poinformowani przez innych kierowców.

 

monitoring

witnicki przepis na przepisową jazdę

Dwa lata temu przy witnickiej drodze stanął manekin przebrany za policjanta, który w dłoni trzymał urządzenie do mierzenia prędkości przejeżdżających pojazdów. Taki zabieg początkowo przyniósł odpowiedni efekt, a kierowcy rzeczywiście zaczęli zwalniać, jednak po czasie – gdy wszyscy zorientowali się, że jest to jedynie manekin – wszystko wróciło do poprzedniego stanu.

W tym roku w tym samym miejscu, co pamiętny ‘policjant’, stanęła… kostucha! Czarny strój od czubka głowy, żółte oczy i kosa w jednej dłoni, a w drugiej… znak ograniczający prędkość do 50 km/h z napisem – „ZWOLNIJ!”.

 

ograniczenie prędkości

Śmierć zadba o bezpieczeństwo?

Czy w tym przypadku zastraszenie kierowców jednym z możliwych skutków – czyhającej śmierci – dobitnie ostrzeże kierowców o możliwych, niepożądanych rezultatach ich szybkiej jazdy? Dość jednoznaczne przesłanie ma za zadanie dosłowne zobrazowanie tego, kto może czekać na nich po drugiej stronie. Dlatego kostucha ostrzega i prosi o przepisową jazdę – szczególnie w terenach zabudowanych.

 

Czy takie rozwiązania przyniosą pozytywne skutki, a na gminnych drogach mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie? Przekonajmy się!

 

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*