Witnica 24 kwietnia 2018
mlody las

Witnicka Szkoła Podstawowa nr 2 rozpoczęła kampanię ekologiczną, mającą na celu uświadomienie młodzieży jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa środowisko. Dzięki temu, również poprzez zabawę, uczymy najmłodszych takiego stylu życia, który będzie miał pozytywny wpływ dla przyszłych pokoleń.

 

paczki kwiatowe

100 drzew na 100. rocznicę

Otaczające nas środowisko to nie tylko piękne widoki, łąki i jeziora, to również dom dla wielu rodzajów zwierząt oraz różnorodność gatunków roślin, w tym również tych, które są pod ochroną. Dlatego warto je szanować i sprawiać, by były z nami jak najdłużej. Wspólna inicjatywa Nadleśnictwa Bogdaniec i Szkoły Podstawowej nr 2 zaowocowała aż 100 nowymi drzewami w gminie! Dlaczego 100? Ilość związana jest z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

W akcję mogła się włączyć cała społeczność, jednak pierwsze skrzypce grali mieszkańcy pensjonatu Środowiskowego Domu Samopomocy w Witnicy, zuchowe i harcerze z WSH „Wicina” oraz przede wszystkim… uczniowie szkoły podstawowej.

Wspólnymi siłami zasadzili aż 100 drzew! Które było pierwsze? Cyprysik, który posadzony został bezpośrednio przy wejściu do szkoły. Na resztę drzewek przeznaczono fragment ziemi w lesie na obrzeżach gminy. Są to głównie sadzonki z gatunkami liściastymi i owocowymi.

 

las2

Kampania ekologiczna

Akcja, którą rozpoczęła szkoła ma na celu pokazanie najmłodszym jak ważne jest życie w zgodzie z naturą. Dosadzanie lasu zadba o świeże powietrze i odpowiednie środowisko dla zwierząt. Oprócz tego typu działań równocześnie prowadzona jest zbiórka makulatury i uświadamianie o zaletach recyklingu. W akcję dokształcającą włączyła się również firma Lamix, odpowiadająca za zbiórkę makulatury, która zaprosiła uczniów na wycieczkę do swojej siedziby.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*