Witnica 13 listopada 2018
strzelnica

 

Każdy z nas powinien mieć jakieś pasje, które z chęcią chciałoby się rozwijać. Młodzi często uprawiają wszelkiego rodzaju dyscypliny sportowe, inni uwielbiają czytać książki ulubionego autora. A starsi? Niestety w znacznej mierze porzucają swoje zainteresowania na rzecz wychowywania dzieci i zajmowania się domem. Dlatego w Witnicy stworzono i otwarto… strzelnicę! To właśnie ona ma na nowo rozbudzić pasje, odstresować i zachęcić do systematyczności. Strzelnica – powiesz jej tak?

Nowe oblicze biblioteki

Dlaczego biblioteka? Otóż to właśnie w jej budynku, a konkretniej – w piwnicy Żółtego Pałacyku stworzono zupełnie inne i wbrew pozorom, diametralnie różniące się wnętrze, które zaadoptowano na strzelnicę. Kto ma nad nią nadzór? Członkowie Ligi Ochrony Kraju wraz z witnicką Jednostką Strzelecką 4044. To właśnie oni wpadli na pomysł, aby w naszej gminie pojawiło się miejsce do rozwijania pasji militarnych. Na oficjalnym otwarciu miejskiej strzelnicy pojawił się sam Burmistrz Witnicy – Dariusz Jaworski, prezes miejsko-gminnego koła LOK – Marian Piątkowski, sekretarz wojewódzkiego biura zarządu LOK – płk Andrzej Smukała. W dniu otwarcia odbył się konkurs strzelecki o puchar miejskiego koła LOK oraz jednostki strzeleckiej. Zdobyli je: Tomasz Wysoczański oraz Dominik Banaszek. Zwycięzcom gratulujemy!

wiatrówka

Photo by Alexander Andrews on Unsplash

Co w środku?

W środku znajduje się to, co najważniejsze w strzelnicy – sprzęt! Broń wiatrówkowa, ścianki dźwiękoszczelne, 4 stanowiska, tarcze, kamera do monitorowania celu, mechanizm podajnikowy z taśmociągami, służącymi transportowi tarcz dla sprawdzenia efektów swoich strzałów. To wszystko wiąże się z ogromnym przedsięwzięciem, którym w pełni zajęli się członkowie LOKu. Organizacja zajęła się zakupem całego sprzętu i wraz z pomocą gminy zajęła się przystosowaniem pomieszczenia do stworzenia strzelnicy z prawdziwego zdarzenia.

tarcza

Spróbuj swoich sił!

Pomimo tego, że strzelnica została zaopatrzony w wysokiej jakości sprzęt – każdy bez obaw może spróbować swoich sił pod czujnym okiem opiekunów sali. Mile widziani są ci, którzy już mają jakieś pojęcie o broni palnej, jak i ci zupełnie nie wdrożeni w tematykę strzelecką. Oczywiście domyślamy się, że będą z niej korzystać w głównej mierze mężczyźni, jednak kobiety, dziewczynki i uczniowie wraz z opiekunami również są mile widziani!

Zapraszamy.

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*