Witnica 29 kwietnia 2019
jezioro

Jezioro będzie czystsze! Zachęcamy do wzięcia udziału w oficjalnym sprzątaniu!

Każdy z nas uwielbia odpoczywać na łonie nieskazitelnie czystej natury. Zielona trawa, błękitna tafla jeziora, naturalnie rosnące polne kwiaty. Jednak, aby móc się cieszyć  takimi widokami, najpierw trzeba zadbać o otaczające nas środowisko. Właśnie dlatego zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnym sprzątaniu Jeziora Długiego w Sosnach!

Akcja ekologiczna

Tegoroczna akcja będzie już czwartą z kolei edycją społecznego sprzątania jeziora Długiego. Odbędzie się ono w najbliższą niedzielę (czyli 5 maja), a oficjalnie rozpoczęcie będzie miało miejsce o godzinie 15:00, a planowane zakończenie około godziny 19:00. Gminny oddział Ligii Obrony Kraju serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji.

jezioro długie

Kto może wziąć udział w akcji?

W tegorocznej odsłonie sprzątania jeziora Długiego mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Witnicy, Starych Dzieduszyc, Nowych Dzieduszyc oraz Sosen, a także wszyscy inni mieszkańcy okolicznych sołectw, którzy są zainteresowani troską o czyste środowisko. Ponadto do tegorocznej edycji włączają się: przynależni do Koła Ligii Obrony Kraju w Witnicy, a także Jednostka Strzelecka 4044.

Co należy ze sobą zabrać i jaki będzie finał akcji?

Jedyne, co należy ze sobą zabrać, to oczywiście dobry humor oraz chęć do pracy! Mile widziane będzie przyniesienie własnych rękawiczek ochronnych, ponieważ te nie będą zapewniane. Organizatorzy zadbają o to, aby nie zabrało worków na śmieci.

tafla wody

W ramach podziękowania, akcja zakończy się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*