Witnica 14 stycznia 2019
wosp

To już 27. finał WOŚP i misja pobicia kolejnego rekordu. Tegoroczne hasło przewodnie to „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Również w tym roku w akcję włączyła się gmina Witnica nie tylko z zamiarem świetnej zabawy, ale i chęcią niesienia pomocy dla najmłodszych. Jak wyglądały wczorajsze wydarzenia w naszej gminie i najważniejsze – ile datków na chwilę obecną udało się zebrać? O tym poniżej.

Rekord pobity?

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupił w naszej gminie blisko 70 wolontariuszy, a siedziba sztabu miała miejsce w Regionalnym Centrum Ratownictwa. 27. zbiórka ma na celu zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych. Czy udało się pobić rekord? Na chwilę obecną wszystkie datki wciąż są zliczane, a niektóre licytacje nadal są w toku. Jednak już można powiedzieć, że ubiegłoroczny rekord został pobity! W 2018 roku udało się zebrać 81 423 542 zł, w tym roku zadeklarowana kwota to już 92 143 798zł, jednak miejmy na uwadze, że aukcje wciąż trwają, a wszystkie zbiórki nadal są podliczane. Wpływ naszej gminy również jest ogromny, ponieważ wczoraj (w dzień finału), w godzinach wieczornych było to aż 37 tys. zł!

 

rower

Jakie atrakcje czekały na darczyńców?

Kolejny finał WOŚPu w naszej gminie zaczął się już wczesnym rankiem, kiedy to wolontariusze przybywali po odbiór puszek. Oprócz kwest w miejscach najczęściej uczęszczanych już o godzinie 12:00 wystartował bieg „Policz się z cukrzycą”, przejście fanów nordic walking, a także przejazd rowerzystów. Jednak wszystkie powyższe biegi, przemarsze i przejazdy nie miały jedynie wartości prozdrowotnych, a również były swego rodzaju wkładem w zbiórkę – każdy uczestnik w ramach wpisowego wrzucił do puszki po 20 zł. Z kolei o godzinie 14:00 mogliśmy podziwiać odwagę witnickiej grupy morsów, którzy zachęcali mieszkańców do włączenia się do akcji – w tym przypadku również każdy z uczestników wpłacał do puszki wpisowe w wysokości 20 zł. Następnie już od godziny 16:00 w Regionalnym Centrum Ratownictwa miały miejsca wystąpienia grup artystycznych – pokaz hip hop, cheerleaderek czy Jeziora Łabędziego oraz licytacje produktów na cele dobroczynne. Co było przeznaczone do licytacji? Między innymi bon na całodzienną przejażdżkę motocyklem z Gorzowskiej Grupy Motocyklowej.

 

inkubator

WOŚP dla gminy Witnica

Jednak warto pamiętać również o tym, że pomoc wraca. Niezmiennie już po raz 27. organizowana jest zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem jest zazwyczaj sprzęt , o który można uzupełnić specjalistyczne szpitale w całej Polsce. Tak się składa, że ze składek WOŚPu został zakupiony również sprzęt dla OSP w Mościcach i Zaułku Wodnym. W ramach sprzętu przekazane zostały nosze podbierające oraz po jednym zestawie PSP R-1. Dlatego porzućmy niechęć i arogancję, a wesprzyjmy organizację, która pomaga nam cieszyć się zdrowiem każdego dnia.

 

 

Zdjęcia:
  1. darmowe banki zdjęć,
  2. http://witnica.pl/2019/01/bedzie-sie-dzialo/

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*