Witnica 1 czerwca 2020

Miło nam poinformować, że właśnie rozpoczęły się prace rewitalizacyjne w Miejskim Centrum Kultury. Już w poprzednim tygodniu Burmistrz Gminy Witnica – Dariusz Jaworski, przekazał Miejski Dom Kultury w ręce wykonawcy, aby niebawem wszyscy mieszkańcy mogli cieszyć się z funkcjonalności nowych pomieszczeń. Jakich?

Projekt rewitalizacji został współfinansowany ze środków unijnych

Nasze Centrum Kultury będzie odnowione w ramach projektu unijnego i współpracy, którą udało się nawiązać gminie. W związku z tym nastąpi rewitalizacja Centrum Kultury w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Programu Współpracy. A dokładniej programu: Bezgraniczny trójdźwięk natura, kultura i edukacja Trebnitz, Witnicy i Gorzowa Wielkopolskiego. Szacowane koszty inwestycji to 11 025 000 zł, jednak jest on finansowany ze środków Unii Europejskiej i programu INTERREG BB PL VA 2014-2020, którego celem jest „wzrost atrakcyjności transgranicznego wspólnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego.

kręgielnia

Zmiany na czas remontu Centrum Kultury

W związku z powyższym mieszkańcy muszą liczyć się z drobnymi zmianami funkcjonowania poszczególnych grup. W ten sposób na czas remontu zmienią się siedziby:

– Dyrekcja i pracowniku Centrum zostaną przeniesieni na Stadion Miejski,

– Klub Seniora do czasu zakończenia prac również zmieni swoją siedzibę na Stadion Miejski,

– Biblioteka została przeniesiona do Banku Żywności.

kuchnia

Jakich zmian możemy się spodziewać po remoncie?

Dotychczas wszystkim znany obiekt nabierze zupełnie nowych barw. Po przebudowie znajdzie się między innymi studio nagrań dla lokalnych artystów, studio kuchenne dla fanów gastronomii, sala baletowa oraz zupełnie nowa sala widowiskowa, a także kręgielnia! To wszystko zostanie otwarte dla każdego i co więcej – z nowych udogodnień będzie można korzystać zupełnie bezpłatnie.

O wszystkich zmianach, stanie przebudowy oraz nowościach będziemy Państwa informować na bieżąco. Miejmy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli cieszyć się z odnowionego Centrum Kultury!

*po więcej szczegółów zapraszamy tutaj: http://witnica.pl/2020/05/prace-rusza-lada-moment/

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*