Witnica 11 stycznia 2021

Fundacja Chlorofil zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym, który propaguje recykling. Tegoroczna akcja nosi tytuł „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Zgłoszenia będzie można przesyłać w dniach: 15 stycznia-30 marca. Czekają tablety, a dwa najlepsze zespoły będą mogły wyjechać na edukacyjne wycieczki! Gorąco zachęcamy!

Recykling w kampanii ekologicznej dla najmłodszych

Coraz więcej znanych marek stara się brać pod uwagę dobro planety. Postępuje etyczna produkcja, częściej wykorzystuje się PET lub inne materiały, które można poddać recyklingowi. Co więcej – stosuje się odnawialne źródła energii. Wszystko po to, aby móc jeszcze dłużej cieszyć się planetą. My również możemy wziąć sprawy w swoje ręce i być bardziej eko. Mniejsza ilość użytego plastiku, bardziej świadome zakupy czy nawet picie przefiltrowanej wody zamiast butelkowej. To wszystko ma pozytywny wpływ na naszą planetę. W związku wystartowała publiczna kampania, której celem jest edukacja ekologiczna. Wraz z nią wystartował konkurs „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”, aby najmłodsi jeszcze wcześniej zaczęli zwracać uwagę na obecność technologii i setek niepotrzebnych przedmiotów codziennego użytku.

eko praktyki - wielorazowa torba na zakupy, drewniane sztućce

Zadania konkursu ekologicznego

Zainteresowani konkursem muszą zapoznać się z regulaminem. Tym razem zadania nie należą do najłatwiejszych, jednak jest również o co walczyć. Konkurs dzieli się na dwa etapy:

– w pierwszym etapie uczestnicy muszą przygotować projekt gry planszowej lub puzzli, które pokażą jak oraz dlaczego należy segregować odpady komunalne,

– z kolei w drugim etapie należy zbudować makietę elektrosprzędu, w której będą wykorzystane materiały pozyskane z recyklingu (papieru, tworzyw sztucznych, tektury). Później trzeba oznaczyć na niej substancje i materiały groźne dla człowieka oraz środowiska i te, które są najcenniejsze.

puzzle

Fundacja Chlorofil

Konkurs został ogłoszony przez Fundację Chlorofil, a patronatami honorowymi objęło go Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi i Gorzowie Wielkopolskim.

Ponadto partnerami konkursu są:

– Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A.,

– Elektro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A.

Więcej szczegółów można przeczytać na stronie fundacji pod adresem: www.chlorofil.com.pl .

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału, przypominamy – termin zgłoszenia prac mija 30 marca.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*