Witnica 17 grudnia 2018
pies-w-schronisku

 

Przed nami najważniejsze dni w roku. Święta Bożego Narodzenia to ten czas, który spędzamy z najbliższymi i to właśnie z nimi chcemy dzielić radość. Wraz ze Świętami czeka na nas czas gorących przygotowań, przystrajania domów i bliskości, nie tylko z rodziną, ale i z naszymi pupilami. Dlatego także w trakcie Świąt pamiętajmy o naszych czworonogach – psy, koty i inne zwierzęta także muszą czuć się kochane, również te ze schroniska.

kot

Dobry gest od seniorów

W związku z tym, że zwierzęta również potrzebują miłości i czułości, seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior Wigor udali się do gminnego przytuliska z niespodzianką dla tych zwierząt, które zostały zapomniane i porzucone. Jednak na samej obecności się nie skończyło, a goście nie przyszli w pustymi rękoma. Pojawiły się świąteczne prezenty od mikołajów. A wśród upominków znalazły się nie tylko przekąski i karma, ale i koce, poduszki oraz własnoręcznie wykonane legowiska, które na pewno przydadzą się w trakcie tegorocznej zimy. Jednak dobrych wiadomości nigdy za wiele – w trakcie wizyty w przytulisku seniorzy wyrazili ogromną chęć wiosennych spacerów z czworonogami! Oby więcej takich inicjatyw.

pies

Pamiętajmy o zwierzętach

Zimą, w trakcie chłodów i ujemnych temperatur, wtedy, gdy wszystko jest zamarznięte pomóżmy tym zwierzętom, których właściciele nie wywiązali się z obietnic. Psy, koty i ptaki. Podarujmy im czasami odrobinę ciepła, jedzenia lub przynajmniej miskę z wodą – to nas nic nie kosztuje. Otwórzmy okna do piwnicy, żeby mogły się ogrzać i zamiast wyrzucać nieużywane koce i poduszki – zanieśmy je do pobliskiego schroniska. Może a nóż spełni się powtarzana od dziecka obietnica, że w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem? Wyciągnijmy do nich pomocną dłoń i pomóżmy przetrwać zimę!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*