Witnica 6 kwietnia 2021
pole bratków

Wiosna już daje nam o sobie znać. Pojawiają się pierwsze słoneczne dni, trawa staje się coraz bardziej zielona, a śpiew ptaków budzi o poranku. Co więcej – wraz z nią następuje kilka zmian w naszej gminie. Jakie? Nie tylko pojawia się więcej zieleni, ale zamknięta na okres zimowy przeprawa promowa „Lubusz” zostanie ponownie uruchomiona!

Bratki na witnickich skwerach

Oprócz przebiśniegów i pierwszych pąków na drzewkach owocowych, w naszej gminie w ostatnim czasie pojawiło się znacznie więcej kwiatów. Wszystko za sprawą Gospodarstwa Ogrodniczego Pana Krzysztofa Kaczmarka, które w ostatnich dniach sprezentowało Gminie Witnica kwiaty. Były to bratki, które dzisiaj zdobią skwery i donice w naszej gminie. A w związku z tym ich sadzeniem zajęły się osoby, które uczestniczą w spotkaniach Centrum Integracji Społecznej. Co warto zaznaczyć – w najbliższych dniach bratki zostaną zasadzone również na terenach innych sołectw.

Bardzo dziękujemy Panu Jackowi za możliwość upiększenia naszej gminy!

bratki

Przeprawa promowa „Lubusz”

W związku z tym, że poziom rzeki Warta już się ustabilizował, pozwala to na ponowne uruchomienie przeprawy promowej w Kłopotowie. We wcześniejszym czasie, dzięki współpracy i staraniom Rady Miejskiej Witnica, Radnym Powiatu Gorzowskiego, Starosty Powiatu Gorzowskiego oraz Burmistrzowi Gminy i Miasta Witnica, prom był remontowany. Wszystko po to, aby móc na nowo cieszyć się z alternatywy komunikacji gminnej oraz korzystać z przeprawy w związku z zamkniętym mostem w Świerkocinie.

Przeprawa promowa – kursowanie

Prom będzie przepływał przez Wartę między miejscowościami Kłopotowo oraz Witnica od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-10:00 oraz 13:00-17:00. Przypominamy, że w niedziele i święta przeprawa promowa pozostanie zamknięta.

przeprawa promowa

Cennik opłat przewozowych na promie:

– przewóz jednej osoby kosztuje 1 zł,

jedno zwierzę gospodarskie na promie kosztuje 1 zł,

– pojazdy Kat. 1 o masie do 550 kg to koszt 1 zł,

wszystkie pojazdy kategorii 2 o masie o 3,5 t kosztują 3 zł,

– kategoria 3 pojazdów bez naczep to koszt 5 zł,

– pojazdy o masie powyżej 3,5 ton będą kosztowały 10 zł,

– kat. 5, czyli pojazdy o masie powyżej 3.5 ton wraz z naczepą to koszt 12 zł.

Mamy nadzieję, że to nie koniec wiosennych zmian w naszej Gminie. A jednocześnie cieszymy się, że nasza gmina rozkwita nowymi kwiatami i oferuje możliwość szybszego transportu za pomocą promu! Zachęcamy do korzystania z tego środka komunikacji.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*