Witnica 22 października 2019
strażacy

Co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego? Sprawdź!

Miesiąc temu, 19 września, zakończyło się głosowanie na wybór projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Burmistrz naszej gminy, Dariusz Jaworski, zatwierdził listę pomysłów, które uzyskały najwięcej głosów.

Terminarz

Początkowo organizacja akcji w ramach Budżetu Obywatelskiego wiązała się z programem informacyjnym dla obywateli. Kolejnym punktem było składanie wniosków w konkretnych okręgach. Ten etap odbywał się od 16 do 30 sierpnia. Następnie komisja, złożona z urzędników i radnych, zajęła się oceną i rozpatrywaniem wniosków. Tylko jeden musiał zostać odrzucony z przyczyn merytorycznych. W kolejnym etapie to mieszkańcy gminy mieli możliwość zagłosowania na wyłonione wnioski. Zakończył się on 19 września.

umowa

Zwycięskie projekty

Projekty zgłoszone w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego cieszyły się ogromną popularnością. Niektóre z nich zdobyły nawet kilkaset głosów! Poniżej przedstawiamy projekty, które zostaną przedstawione radnym w ramach przyszłorocznego budżetu gminy:

– chodnik na Cmentarzu Komunalnym w Witnicy,

– wyrównanie terenu oraz zasianie trawy przy Szkole Podstawowej nr 2 w Witnicy,

– dokumentacja projektowa przy ul. Ptasiej i Sowiej,

– zakup oraz wbudowanie trampoliny przy fontannie w Witnicy,

– zakup kompletu strojów dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP,

– utwardzenie drogi do posesji na ul. Osiedla Zachodniego,

– utwardzenie powierzchni ul. Bajkowej (wraz z wjazdem do Przedszkola),

– projekt i budowa placu zabaw obok ryneczku miejskiego na ul. Pocztowej,

– renowacja ścian przedszkola w Nowinach Wielkich,

– budowa sceny artystycznej w Pyrzanach,

– zakup nowego urządzenia do placu zabaw w Białczu,

– zbudowanie stałego paleniska do ogniska w Nowych Dzieduszycach,

– doposażenie kuchni świetlicy wiejskiej w Dąbroszynie (o sprzęt AGD),

– zakup traktorka do koszenia trawy oraz odśnieżarki dla sołectwa Kamień Wielki,

– zakup i zamontowanie ławek do parku w Mościcach.

Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za świetne i przydatne dla społeczności projekty. Mamy nadzieję, że każdy z nich doczeka się realizacji!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*