Witnica 13 września 2018
diagnoza

 

Każdy z nas pragnie cieszyć się zdrowiem w każdej sytuacji. Nie chodzi tylko o to, aby unikać przeziębień, czy bólów mięśniowych. Warto systematycznie robić przegląd u stomatologa, badać krew i na bieżąco obserwować wszelkie bolączki. W związku z tym Burmistrz Witnicy wychodzi nam naprzeciw i wraz z Fundacją Ronalda McDonalda oraz Laboratorium Medycznym „Diagnostyka” zaprasza zarówno młodych, jak i starszych mieszkańców gminy na darmowe badania.

morfologia

Fundacja Ronalda McDonalda dla najmłodszych

Za niespełna miesiąc ambulans Fundacji McDonalda przyjedzie do naszego miasta w celu przebadania dzieci od 9 miesiąca do 6 roku życia w związku z możliwością wykrycia wczesnych stadiów nowotworowych. Pamiętajmy, że wykrycie zmian w dobrym czasie pozwala na odpowiednią profilaktykę. Aby wziąć udział w badaniu, rodzice muszą najpierw zarejestrować swoje pociechy – bez tego badanie nie będzie możliwe.

Zapisy na badania:

 • telefoniczne pod numerem telefonu: 607 845 033,
 • w dniach 18 i 19 września,
 • w godzinach 9:00-17:00.

Badania:

 • odbędą się 5 i 6 października,
 • przy ul. Plac Andrzeja Zabłockiego 6,
 • czas trwania: 15-20 minut,
 • bezbolesne,
 • rodzice otrzymują wyniki badań i ewentualne porady lekarskie.

 

Warto zwrócić uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona! Dlatego nie należy zwlekać z zapisami. Lekarzom będą towarzyszyli wolontariusze, którzy z pewnością sprawią, że uśmiech pojawi się na twarzach najmłodszych.

 

badania

Laboratorium Medyczne „Diagnostyka” zaprasza dorosłych

Mile widziane są zarówno Panie, jak i Panowie. W tym przypadku również potrzebne są wcześniejsze zapisy. Dla Pań będą to badania TSH (hormon tarczycy, morfologia, glukoza i mocz), natomiast dla Panów – PSA (badający poziom antygeny prostaty – dla mężczyzn po 40. roku życia). Aby dbać o zdrowie swoich dzieci, najpierw trzeba zadbać o swoje.

Zapisy na badania:

 • w dniach 17-21 września 2018 r.,
 • w Urzędzie Miasta i Gminy Witnica pod numerem telefonu 607 845 033 w godzinach 8:00-14:00,
 • lub osobiste zgłoszenie u sołtysów poszczególnych sołectw.

Badania:

 • termin i miejsce badań będą podane po zapisach – pomoże to stworzyć listę osób zainteresowanych.

 

ciśnienie

 

Wszystkie z tych badań są całkowicie bezpłatne, jednak pamiętajmy o wcześniejszych zapisach, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Zwróćmy uwagę też na nasze zdrowie i zróbmy coś dla siebie.

 

Zapraszamy do zapisów!

 

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*