Witnica 9 lipca 2018
prom

 

Te osoby, które w ostatnich dniach chciały skorzystać z przeprawy promowej między miejscowością Kłopotowo i Witnica mogły spotkać się z nieprzyjemną niespodzianką. Chcąc udać się na drugi brzeg, na mieszkańców czekała informacja, umieszczona na znaku drogowym. Jaka? O tym poniżej.

Zamknięcie przeprawy

Informacja, którą powieszono na znaku, informował o czasowym zamknięciu przeprawy promem „Lubusz”. Powodem był zbyt niski poziom wód w Warcie, który niestety uniemożliwiał wjazd samochodów na prom, a także dopłynięcie do nabrzeża. Zainteresowani, którzy pragnęli pokonać odległość 4 kilometrów za pomocą promu niestety musieli zmienić środek transportu i z Witnicy mogli udać się do wsi na Zawarciu autem, od strony Świerkocina.

Warte zauważenia jest, że promem zarządza Starostwo Powiatowe, jednak informacja o przerwie w kursowaniu promu nie została podana do publicznej wiadomości. O całym zdarzeniu mogliśmy się dowiedzieć od niezadowolonych mieszkańców, którzy podczas próby przetransportowania się na drugi brzeg spotkali się z kartką, informującą o przerwie w kursowaniu.

widok-z-promu

Ponowne otwarcie

Już dzisiaj, 9 lipca, Starostwo Powiatowe poinformowało, że przeprawę promu „Lubusz” otwarto na nowo. Wszyscy zainteresowani bez problemu mogą skorzystać z jego usług, a jeśli w przyszłości nastąpi kolejne, niespodziewane zamknięcie – mieszkańcy niezwłocznie zostaną o tym poinformowani.

Zasady korzystania

Z promu mogą korzystać wszyscy – od poniedziałku do piątku. Przepływ przez Wartę jest niedostępny we wszystkie niedziele i święta. W jakich godzinach możemy spodziewać się kursów? Og godziny 7:00 do 15:30 nie powinno być większych problemów z przepłynięciem przez rzekę. Jeśli natomiast pojawią się jakieś niedogodności, można kontaktować się z panem Tadeuszem Pałuckim, który już od 30 lat jest przewoźnikiem „Lubusza”.

nadbrzeże

Cennik

Ile może kosztować przyjemność wodnej podróży? Cennik jest dostępny dla wszystkich i widnieje również na znaku przy wejściu na prom. Ceny są niewielkie, dzięki czemu każdy jest w stanie skorzystać z transportu promowego. Uzależnione jest on od wielkości i ciężaru przewożonej zawartości i wynosi:

– 1 zł za osobę / zwierzę gospodarskie / motor / motocykl / pojazd do 550 kg,

– 3 zł za pojazd zaprzęgowy / pojazd o wadze do 3,5 tony,

– 5 zł za ciągnik (bez naczepy),

– 10 zł za pojazd o wadze powyżej 3,5 tony (bez naczepy),

– 12 zł za pojazd o wadze powyżej 3,5 tony z naczepą.

 

Zapraszamy do korzystania z transportu wodnego promem „Lubusz”!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*