Witnica 16 marca 2020
komputer

Obecnie, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, większość z nas powinna zostać w domu i skorzystać z możliwości pracy zdalnej. Nie tylko osoby starsze, które są najbardziej narażone na zarażenie, ale i osoby młodsze, które znacznie częściej mogą być nosicielami. W związku z tym wiele firm zaoferowało swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. W jaki sposób pracować, aby zapewnić sobie maksimum koncentracji?

Miejsce pracy zdalnej

Każdy z nas podczas pracy z domu myśli o tym, co jest do zrobienia. Dlatego warto uprzednio zadbać o porządek swojego miejsca pracy. Weekendowe generalne porządki to na pewno dobry pomysł. Przygotowanie obiadu na kilka dni do przodu również. Idealnym rozwiązaniem będzie uprzątnięcie biurka lub jakiegokolwiek stolika. Co więcej – powinno się na nim znajdować jak najmniej rzeczy. Oprócz komputera zaopatrz się w butelkę z wodą, kubek ciepłej kawy i przekąski. Wszystko po to, aby nie było potrzeby ciągłego odchodzenia i rozpraszania się. To jednak jeszcze nie koniec. Niezbędne jest również wygodne krzesło lub inne siedzisko. Komfort przede wszystkim.

organizacja pracy

Rozpraszacze w trakcie pracy

Zrezygnuj ze wszystkiego, co może Cię rozpraszać. Wyłącz social media, w tym facebooka, instagrama i inne portale. Wyłącz wiadomości i  zamknij się w oddzielnym pokoju, aby dzieci lub pozostali domownicy nie odwracali Twojej uwagi od pracy. Następnie przygotuj swoją ulubioną składankę, przy której dobrze wykonuje Ci się pracę. Masz ulubione kawałki, które pomagają Ci się skupić? Świetnie, wykorzystaj to! Pamiętaj, że podczas pracy zdalnej musisz być tak samo skupiony, jak w przypadku pracy w biurze.

Zdrowie przede wszystkim

Jednak pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze. Jeśli w trakcie swojej pracy zdalnej źle się poczujesz, zauważysz wzrost temperatury ciała, będziesz odczuwać duszności, a także ucisk w klatce piersiowej, pamiętaj, aby nie lekceważyć objawów. Tym bardziej, jeśli w ostatnim czasie miałeś kontakt z osobami, które mogły być zarażone koronawirusem. W związku z ostatnimi wydarzeniami, aby bez potrzeby nie zarażać nikogo więcej, w naszej gminie uruchomiono możliwość telefonicznego skontaktowania się z lekarzem pierwszego kontaktu. W ten sposób każdy zainteresowany ma możliwość uzyskania e-recepty, e-zwolnienia oraz porady – co należy robić oraz jakie kroki podjąć.

praca

Można się kontaktować pod numerami telefonów:

– 95 751 69 60,

– 576 386 807,

– 796 922 215.

Pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim nasze zdrowie i bezpieczeństwo. W trakcie tego trudnego czasu pomyślmy również i innych osobach. Dlatego nie narażajmy nikogo na niedogodności, a w miarę możliwości – zostańmy jak najdłużej w domu.

Dziękujemy za rozwagę i pomoc.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*