Witnica 17 czerwca 2019
park narodowy

Postaw na aktywne wakacje w Parku Narodowym

Już za kilka dni nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego, a dzieci z radością wybiegną ze szkoły, aby przez kolejne miesiące cieszyć się błogim lenistwem. Jakie atrakcje przygotowała dla nich gmina? Park Narodowy „Ujście Warty” wyszedł z inicjatywą oferty turystycznej oraz cyklu spotkań służących poznaniu Parku. To wszystko rozpocznie się już 5 lipca i będzie miało miejsce w każdy piątek lub niedzielę. W planach wycieczki, warsztaty i projekcje filmów.

Gdzie i kiedy?

Spotkania będą się odbywać w weekendy, począwszy od 5 lipca. Rozpoczynać się będą o godzinie 9:00, a miejscem spotkań będzie Park w Chyrzynie. Pierwszym elementem spotkania będzie projekcja filmu, a już o godzinie 10:30 wystartują warsztaty i wycieczki. Uczestnicy mogą wziąć udział w całości wydarzenia, jak i w poszczególnych jego częściach. W zależności od tematu spotkania, liczba miejsc na wycieczkach i warsztatach będzie ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej.

wycieczka

Jaki strój obowiązuje podczas zajęć?

Przed przystąpieniem do warsztatów należy się odpowiednio przygotować. Jak podczas projekcji filmu strój nie robi znaczenia, tak podczas warsztatów i wycieczek warto ubrać swoje pociechy w wygodne buty i ubrania, które nie będą krępować ruchów, a jednocześnie będą dostosowane do pogody. Uwaga! Należy również zabrać ze sobą prowiant oraz środki ochraniające przed owadami!

Bezpłatne wydarzenia!

Oczywiście wszystkie wydarzenia będą w zupełności bezpłatne. Jednak warto zaopatrzyć dzieci w napoje i pożywienie. W dniach wydarzeń bezpłatne będzie również wejście na wieżę widokową w Parku w Chyrzynie oraz do Przyrodniczego Ogrodu Zmysłów. Co ważne – Park nie zapewnia transportu do i z miejsca, w których będą odbywały się wycieczki!

jezioro

Zapisy

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztatach i wycieczkach, każdy zainteresowany powinien wcześniej zgłosić chęć wzięcia udziału w wydarzeniach. Można to zrobić telefonicznie (95 7524026) lub e-mailowo (edukacja@pnujsciewarty.gov.pl). W zgłoszeniu trzeba podać datę, kiedy pragnie się wziąć udział, a także imię i nazwisko uczestników. Jeśli w dniu wycieczki okaże się, że są jeszcze wolne miejsca – będzie możliwe wzięci udziału bez zapisów. W przypadku frekwencji nie większej niż 5 osób zajęcia zostaną odwołane.

Dokładny wykaz dat i przebiegu spotkań został udostępniony na stronie gminy. Zapraszamy do udziału!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*