Witnica 8 maja 2020

Kiedy ponowne otwarcie…? Wracamy z dobrymi wieściami! W nawiązaniu do obostrzeń związanymi z pandemią COVID-19 rząd zdecydował się znieść część obostrzeń. Wszystko w ramach kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Mieszkańcy Witnicy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ część punktów otwiera się na nowo. Jakich? Są to między innymi biblioteka, stadion, żłobki, przedszkola, czy działalność banków żywności. Z których z nich będzie można skorzystać w pierwszej kolejności?

Biblioteka

Nasza Miejsca Biblioteka Publiczna już 5 maja została ponownie otwarta. Co prawda w ograniczonym stopniu, jednak fani literatury już mogą się cieszyć możliwością zapoznania się z kolejnymi pozycjami. W jakich godzinach można z niej skorzystać? W takich samych, w jakich funkcjonowała przed zamknięciem. Ponadto, każdy, kto przychodzi do biblioteki, musi posiadać własną maseczkę oraz zdezynfekować dłonie w wyznaczonym miejscu. Co więcej – należy przestrzegać ogólnie ustanowionych zasad dystansu społecznego. Czytelnicy nie mogą spacerować między regałami – książki zarówno odbiera, jak i wyszukuje bibliotekarz. Osoby chore proszone są o zostanie w domu.

żłobek

Żłobek i przedszkola

W związku z ustaleniami rządu, już od najbliższego poniedziałku, czyli 11 maja, nastąpi ponowne otwarcie żłobków, przedszkoli i zerówek w szkołach podstawowych. Niestety obecnie nie dysponujemy spisem wytycznych, według których będą funkcjonowały te punkty, dlatego wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować bezpośrednio do placówek.

Stadion

II etap znoszenia restrykcji dotyczy przywracania obywatelom możliwości aktywnego spędzania czasu. Dlatego już 4 maja nasz Miejski Dom Kultury zdecydował o częściowym otwarciu Stadionu. Można korzystać z otwartej przestrzeni, jednak z zachowaniem pewnych środków ostrożności, w tym:

– przede wszystkim zachowanie wszystkim znanego dystansu społecznego,

– dostosowanie się do maksymalnej liczby osób, przebywających na terenie stadionu (6 osób + trener),

– uprzednie zgłoszenie do zarządcy chęci wejścia na obiekt,

– szatnia oraz węzły sanitarne (oprócz wc) pozostaną zamknięte,

– obowiązek dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu,

– dezynfekcja rąk osób zarówno wchodzących do obiektu, jak i wychodzących z niego.

stadion

Bank Żywności

Oprócz miejsc użyteczności publicznej, które mają ułatwić okres publicznej kwarantanny, swoją działalność już 20 maja wznowi również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzięki temu już niebawem osoby potrzebujące będą mogły odbierać paczki z żywnością. Wszystko oczywiście przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności i higieny. Aby odebrać paczkę, będzie należało się zgłosić w godzinach 10:00-15:00, a w pomieszczeniu będzie mogła znajdować się tylko jedna osoba, a każdy przy wejściu będzie musiał dezynfekować dłonie. Oczywiście będzie obowiązywała również konieczność zasłaniania ust i nosa, a osoby oczekujące będą musiały zachować między sobą 2 metry odległości.

Miejmy nadzieję, że obecna sytuacja nie potrwa długo, a niebawem mieszkańcy będą mogli spotykać się w większym gronie. Na chwilę obecną prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowywanie się do odgórnie ustalonych wytycznych współżycia społecznego.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*