Witnica 10 czerwca 2019
dom

Pamiętajcie o ogrodach! Pokaż swój ogród i wygraj nagrody!

Lato sprzyja spędzaniu czasu nad wodą, w ogrodach, na tarasach i balkonach – słowem – na świeżym powietrzu. Dlatego, nie tylko w ramach akcji, zachęcamy do dekorowania swoich ogrodów, balkonów i rabat, aby spędzać czas w pięknych okolicznościach przyrody. Równocześnie gmina ogłasza konkurs na najładniejszy ogród. Swoje dzieła można zgłaszać do 28 czerwca!

Cel konkursu

Celem konkursu jest zapewnienie mieszkańcom gminy pięknego otoczenia, a dzięki większej ilości krzew, drzew i kwiatów, także zdrowej dawki świeżego powietrza. Jednak głównym celem jest poprawa estetyki Witnicy. Co więcej, ważnym jest, aby mieszkańcy zwrócili uwagę na dbałość o czystość swojego otoczenia i estetykę własnych posesji. Dodatkowym aspektem jest zachęcenie mieszkańców do ciekawych, kreatywnych i nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych w swoich ogrodach czy balkonach. Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach – najpiękniejszy ogród przydomowy, rabata przed budynkiem wielorodzinnym oraz balkon.

ogród

Kto może wziąć udział w konkursie

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy właściciele lub mieszkańcy domów jednorodzinnych, bliźniaków, czy wielorodzinnych, a także właścicielem mieszkań z balkonami w budynkach wielorodzinnych. Nie mogą w nim brać udziału członkowie komisji konkursowej i ich najbliższe rodziny. Każdy uczestnik musi zgłosić pisemną deklarację i złożyć ją w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy Witnica. Wniosek można pobrać na stronie internetowej oraz w BOKu. Co więcej, każdy uczestnik musi wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu, ogłoszenia wyników z publikacją nazwiska oraz zgłoszonego zdjęcia.

Termin i przebieg konkursu

Do 28 czerwca mieszkańcy mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w konkursie poprzez dostarczenie wniosku oraz zdjęcia swojego balkonu, ogrodu lub rabaty. Następnie będzie miała miejsce ocena obiektów. Pierwsza z nich odbędzie się w dniach 1-14 lipca, druga: 2-16 września. Ocena odbędzie się po uprzednim uzgodnieniu z właścicielem obiektu. Oceniane będą:

– ilości i sposób sadzenia roślin ozdobnych, a także ich utrzymanie,

– estetyka oraz sposób zastosowania elementów dekoracyjnych (w tych kwietniki i inne tego typu akcesoria),

– pomysłowość, kreatywność i oryginalność projektu,

– stan techniczny oraz estetyczny nie tylko ocenianego obiektu, ale i okolicy (ściany, balustrady),

– ogólnie wrażenie.

balkon

Zwycięzcy

Każdy z uczestników otrzyma imienny dyplom za uczestnictwo w konkursie. Co więcej, komisja wyłoni trzy obiekty z każdej kategorii, które zdobędą największą liczbę punktów, a ich właściciele otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.witnica.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*