
Każdy z nas – zazwyczaj w dzieciństwie – marzył, aby choć przez chwilę móc sprawować władzę, mieszkać w zamku i jeździć na białym koniu. Dzisiaj te marzenia są w zasięgu ręki! Dla tych wszystkich, którzy chcą wnieść element baśniowy do rzeczywistości, mamy dobrą wiadomość.
Przetarg na kompleks pałacowo-parkowy w Dąbroszynie
Każdy, kto jest szczęśliwym posiadaczem odrobinę większej sumy, może stać się także właścicielem pałacu z prawdziwego zdarzenia! Zabytkowa posiadłość, która związana jest z królem, Fryderykiem Wielkim czeka na nowego właściciela. Nasz Burmistrz gminy, Dariusz Jaworski, ogłosił przetarg na zakup zabytkowego kompleksu w Dąbroszynie. Piękne krajobrazy, duża ilość zieleni i przepiękny, barokowy pałac. To wszystko do przekazania już we wrześniu, za jedyne… 850 tys. zł! Bowiem wartość realna to aż 1,7 mln złotych!
Dane dotyczące pałacu
Kompleks pałacowo-parkowy w Dąbroszynie to aż ~5,3 ha pięknej ziemi. Pałac znajduje się w naszej gminie, w województwie lubuskim, jedynie 5 km od granicy, a to wszystko nieopodal drogi Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn nad Odrą. Poniżej kilka szczegółów dotyczących budynku:
- pałac postawiony został na rzucie prostokąta i ma wymiary 35,35 m x 19,50 m,
- powierzchnia użytkowa wynosi ~1910 m2, a jego kubatura to 13375 m3,
- dach o konstrukcji płatwiowo-krokwiowej, wielospadowy, pokryty miedzianą blachą,
- instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, odgromowa, cieplna z wbudowanej kotłowni na płynne paliwo, ogrzewanie centralne, wentylacyjna, antywłamaniowa oraz telewizyjno-telefoniczna.
Szczegóły o parku
Rozległy park przypałacowy pomimo obecnego zaniedbania, zasługuje na ogromną uwagę. Dlaczego? Jego twórcą był ogrodnik i architekt krajobrazu w jednym – Peter Joseph Lenne. Barokowe rozplanowanie należy do jednych z najbardziej cenionych rozwiązań parkowych na terenie Polski.
W parku w głównej mierze dominują liczne drzewostany – są to m. in.:
- jawory,
- białe kasztanowce,
- klony pospolite,
- dęby szypułkowe.
Pojawiają się również drzewa ozdobne, takie jak:
- dąb czerwony,
- platan klonolistnym
- cis pospolity,
- miłorząb dwuklapowy,
- lipa długoogonkowa,
- sosna czarna,
- wierzba biała,
- perełkowiec japoński.
O przetargu
Przetarg, na który wszyscy czekają odbędzie się 10 września b.r. o godzinie 12:00. Negocjacje odbędą się w Urzędzie Miasta i Gminy Witnica, w Sali konferencyjnej na pierwszym piętrze.
Warto zwrócić uwagę, że sprzedaż zwolniona jest z podatku Vat, a minimalne przystąpienie do przetargu wynosi 1% ceny wywoławczej.
Dla osób, które pragną wziąć udział – do 3 września 2018 roku należy wpłacić obowiązkowe wadium, które wynosi 170 000 zł.
Chętnych zapraszamy do zapoznania się z danymi dotyczącymi kompleksu, a także trzymamy kciuki za wybór odpowiedniego właściciela!
Źródła zdjęć:
-
http://witnica.pl/2018/07/palac-dobrej-cenie/
-
Banki zdjęć