Witnica 11 czerwca 2018
kran-do-piwa

Browar witnicki znają wszyscy mieszkańcy gminy. Dlatego warto wspólnie uczcić jego 170. urodziny! Już w najbliższy piątek, 15 czerwca, będą miały miejsce obchody jubileuszu naszego browaru. W planach koncerty, piwna biesiada, dyskoteka i inne atrakcje. Nie może Was tam zabraknąć!

Browar Witnica

Chyba wszyscy mieszkańcy gminy znają historię Browaru w Witnicy. Już od XIV wieku bracia z zakonu cystersów zajmowali się gotowaniem piwa. Już w 1848 roku Ernest Ferdinand Handke wydzierżawił, a następnie przejął browar. Następnie, w drugiej połowie XIX wieku udoskonalono proces fermentacji i zaczęto ważyć piwo, wszystkim znane pod nazwą „bawarskie”. Następnie równe popularne stało się ważenie piwa jasnego pełnego i mocnego ciemnego. Później, w 1992 roku browar zyskał niezależność i przyjął nazwę Zakłady Piwowarskie Witnica.

browar

Miejsce i dodatkowe atrakcje

Gdzie będziemy mogli razem cieszyć się z jubileuszu działalności witnickiego browaru? W dobrze wszystkim znanym Parku Dorgowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji.
Mimo tego, że impreza dotyczy alkoholu, znajdą się również atrakcje dla najmłodszych. Pojawią się dmuchane zamki, z których dzieci będą mogły korzystać do woli, a co najważniejsze – bezpłatnie.
Dodatkowo, na placu obok sceny pojawią się stoiska gastronomiczne oraz te, w których nie zabraknie witnickiego specjału, na cześć którego będziemy się bawić.

piwo

Plan obchodów

Ciekawi atrakcji? O tym poniżej:

• rozpoczęcie będzie miało miejsce o godzinie 17:00, kiedy to wystąpi pochodzący z Witnicy gitarzysta Andrzej Szybiński,
• następnie, o godzinie 18:00, wystąpi Mariusz Ambrożuk – wirtuoz akordeonu, znany między innymi z programów Jaka to melodia?, czy Must be the music. Tylko muzyka, występuje również z wokalistką In-Grid,
• dla fanów mocniejszego brzmienia już o godzinie 18:30 zabrzmi zespół 5 rano, z wokalistą – Łukaszem Łyczkowskim, który wystąpił m. in. w ostatniej edycji programu The Voice of Poland,
• godzina 20:00 to czas Biesiady Piwnej, podczas której ponownie usłyszymy dźwięki Mariusza Ambrożuka,
Long&Junior, czyli gwiazda wieczoru w rytmie disco polo, znana między innymi z takich przebojów, jak Co ja robię, czy Bądź przy mnie blisko, wystąpi o godzinie 21:00,
• po koncercie, o godzinie 22:30, będzie miała miejsce dyskoteka przy piwie i potrwa aż do północy.

Wszystkich mieszkańców gminy gorąco zapraszamy!
Pamiętajmy jednak o tym, aby po spróbowaniu specjału z witnickiego browaru nie próbować siadać za kierownicę. Bawmy się dobrze, ale jednocześnie pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie.
Do zobaczenia w piątek!

 

Źródło zdjęć:
http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/29195,witnica-lubuski-browar.html

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*