Witnica 3 sierpnia 2020

Z niecierpliwością czekacie na informacje z Parku Narodowego? Pamiętacie, że rok temu Park organizował edukacyjne spacery, które były świetną opcją aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie? W tym roku Park Narodowy „Ujście Warty” również organizuje spacery i konkurs, ale w odrobinę innej odsłonie. Ciekawi? Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Rodzaje spacerów w Parku Narodowym i zadania

W tym roku Parku wyszedł z inicjatywą spacerów indywidualnych w samodzielnie zorganizowanych grupach. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i jak najbardziej ograniczyć kontakt między osobami, które nie mają ze sobą styczności. Dlatego zostały stworzone tematyczne spacery z ciekawymi zadaniami do wykonania. Będą to:

– z Wodnikiem Szuwarkiem,

– Zmysłów,

– Wiedźmina,

– Kolorów,

– Szlakiem Skarbów z Mokradeł.

Każdy z powyższych spacerów będzie prowadził zupełnie odmienną trasą. Dzięki temu nie będą pojawiać się ewentualności przypadkowych spotkań nieznajomych grup.

Kwestie organizacyjne spacerów w Parku „Ujście Warty”

Premiery szlaków miały miejsce w ostatnich tygodniach lipca.

Kto może wziąć udział w zabawie?

Każdy! Jednak najlepiej, aby samemu stworzyć sobie drużynę, składającą się ze znajomych lub członków rodziny – z pewnością będzie wtedy więcej zabawy. Zespołu jednoosobowe również są dopuszczalne.

Skąd wziąć mapy spacerów w Parku?

Mapy znajdziecie na stronie parku pod linkiem https://www.pnujsciewarty.gov.pl/redir,66?tresc=2515.

Skąd będę wiedzieć, gdzie szukać zadań?

Na każdej mapce oznaczyliśmy miejsca, w których ukryliśmy zadania do wykonania. Aby je odczytać przyda się telefon z dostępem do internetu oraz aplikacją do skanowania kodów QR. Jeśli w danej drużynie nikt nie będzie posiadał takiej aplikacji, uproszczoną wersję zadania znajdziecie w terenie.

Czy należy coś ze sobą zabrać do Parku Narodowego?

Tak! Oprócz zgranej drużyny oraz telefonu z aplikacją do odczytywania kodów QR przydadzą się kartki, coś do pisania, a także aparat lub telefon.

zadanie konkursowe

Konkurs ogłoszony przez Park Narodowy Ujście Warty

Sama dobra zabawa to nie wszystko. Czeka Was także konkurs! Dlatego każda drużyna najpierw musi wymyśleć dla siebie nazwę. Następnym elementem konkursu jest wykonywanie zadań oraz zrobienie relacji ze spaceru (może to być krótki film, rysunek, zdjęcie – forma jest dowolna). Następnie relację należy dodać wydarzeniu Parkowym na profilu Facebook lub przesłać mailem na adres: edukacja@pnujsciewarty.gov.pl. W zgłoszeniu musi być podana liczba osób, które wchodzą w skład drużyny! Za miesiąc organizatorzy wybiorą 3 drużyny, które będą laureatami konkursu. Czwartego zwycięzcę wybiorą obserwatorzy. Jest jedna uwaga – jedna ekipa może z jednego spaceru dodać tylko 5 relacji!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszych spacerach w Parku Narodowym! Świetna zabawa gwarantowana.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*