Witnica 24 września 2019
bieżnia

Lekkoatletyczny Orlik dla wszystkich mieszkańców gminy!

W ostatnim czasie w naszej gminie został otwarty zmodernizowany Orlik Lekkoatletyczny na Stadionie Miejskim w Witnicy. Co ważne – jest on przeznaczony nie tylko dla uczniów naszych placówek edukacyjnych, a korzystać z niego mogą wszyscy mieszkańcy gminy! Miejmy nadzieję, że to doda im motywacji do rozpoczęcia swojej przygody z aktywnością! Pamiętajmy – w zdrowym ciele zdrowy duch!

Uroczyste otwarcie Orlika

Ponad tydzień temu mogliśmy obserwować uroczystość oficjalnego otwarcia odświeżonego Orlika. Wszystko działo się pod przewodnictwem burmistrza – Dariusza Jaworskiego, wojewody lubuskiego – Władysława Dajczaka, Dyrektora Miejskiego Domu Kultury – Tomasza Wysoczańskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej – Artura Stojanowskiego, Z-cy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska – Marka Surmacza, posłanki Sejmu – Elżbiety Płonki oraz członka Zarządu Powiatu Gorzowskiego – Mieczysława Jaszcza. W uroczystościach wzięli udział również nauczyciele i uczniowie szkół z naszej gminy. Podczas oficjalnego otwarcia odegrano hymn państwowy, a po uroczystym przecięciu wstęgi, kilkaset dzieci wzięło udział w pierwszy zawodach lekkoatletycznych na nowym Orliku!

orlik

Specyfikacja

Dzięki inwestycji gmina Witnica może poszczycić się wysokiej jakości, profesjonalną bazą lekkoatletyczną. Pojawiły się między innymi:

– okrężna, czterotorowa bieżnia o sztucznej nawierzchni i długości 400 metrów,

– prosta, czterotorowa bieżnia, również o sztucznej nawierzchni, mierząca 100 metrów (z nabiegami o długości 20 m),

– skocznia przystosowana do skoku wzwyż, charakteryzująca się sztuczną nawierzchnią,

– skocznia do skoku z dal (ze sztuczną nawierzchnią),

– kolejna skocznia – do trójskoku (ze sztuczną nawierzchnią),

– rzutnia do pchnięcia kulą z nawierzchnią z mączki ceglanej,

– całe wyposażenie lekkoatletyczne wraz ze sprzętem.

skok w dal

Orlik w liczbach

Renowacja i modernizacja Orlika Lekkoatletycznego powstała dzięki pomocy z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Kwota dotacji, jaką otrzymała gmina z MSiT wyniosła 700 tysięcy złotych. Dzięki temu został tak szybko oddany do użytku, a korzystać z niego mogą wszyscy mieszkańcy gminy! Do godziny 15:00 będą mogli z niego korzystać uczniowie gminnych szkół w ramach zajęć z WFu, a popołudniami – każdy zainteresowany.

Motywacja do aktywności

Mamy nadzieję, że nowy orlik oraz zaplecze lekkoatletyczne zmotywują mieszkańców naszej gminy do tego, aby zadbać o własne zdrowie, kondycję oraz sylwetkę. Dzięki temu, że jest możliwość korzystania z niego przez wszystkich – zapraszamy do zaszczepienia bakcyla do aktywności wśród najmłodszych mieszkańców gminy!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*