Witnica 18 stycznia 2021
dziecko uczy się zdalnie z rodzicem przed komputerem

Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego zdecydowali o wzięci udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Obejmuje on tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci. Więcej o programie dowiedzą się Państwo poniżej.

Akademia Bezpiecznego Puchatka – o programie

W ogólnopolskim programie edukacyjnym co roku bierze udział ponad 200 000 uczniów oraz blisko 13 000 nauczycieli. To oznacza, że do akcji włącza się blisko 10 000 szkół podstawowych z całej Polski. Program skierowany jest jedynie do uczniów 1 klasy szkoły podstawowej, a jego tematyka obejmuje propagowanie i skupienie się na bezpieczeństwie:

– na drodze,

– w domu,

– podczas nauki w szkole,

– online.

nauka - zeszyty i notatki

Etapy programu edukacyjnego

Akademia Bezpiecznego Puchatka obejmuje 3 rozłożone w czasie etapy. Są to:

– I – zapisy do Programu (uzupełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz zatwierdzenie wzięcia udziału podczas rozmowy telefonicznej. Kolejnym krokiem jest wysyłka materiałów drogą elektroniczną), etap trwa od września 2020 do marca 2021r.,

– II – wypełnienie Testu Bezpieczeństwa przez uczniów w okresie od października 2020r. do marca 2021r.,

– III – uzupełnienie przez nauczyciela ankiety podsumowującej. Na jej podstawie szkoły oraz uczniowie otrzymują Certyfikat wzięcia udziału w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Ostatni etap kończy się w marcu 2021r..

Materiały, które otrzymuje szkoła w ramach programu edukacyjnego

Wszystkie materiały zostają wysyłane drogą elektroniczną. To z kolei pozwala pobrać je o każdej porze i w każdym miejscu. Nie odbywa się fizyczna wysyłka materiałów. Przygotowywane są w taki sposób, aby można było z nich korzystać podczas nauki w szkole oraz nauki zdalnej. Szkoła otrzymuje następujące materiały:

– źródła dla nauczycieli razem ze scenariuszami lekcji,

– karty pracy dla uczniów,

– pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć z tematyki Akademii,

– filmy edukacyjne,

– prezentację dla rodziców, którą można pokazać podczas spotkań. 

bezpieczeństwo danych w sieci, odcisk palca na klawiaturze

Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa

Po zakończonych lekcjach z materiałami przekazanymi od Akademii Bezpiecznego Puchatka, wszystkie dzieci muszą wziąć udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa. Jest on dostępny na stronie aż do 31 marca 2021 roku i składa się z 10 pytań. Nasi uczniowie już przed świętami wzięli w nim udział. Wyniki zaskoczyły nawet samych nauczycieli, a program edukacyjny przyniósł konkretne wyniki. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom, a szkoła certyfikat.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*