Witnica 28 lutego 2019
energia wiatr

Dobra wiadomość dla wszystkich tych rolników, którzy są zainteresowani wprowadzeniem do swojego gospodarstwa odnawialnych źródeł energii! Już w środę, 13 marca, w Lubuskim ODR w Kalsku będzie miało miejsce bezpłatne szkolenie dla tych, którzy są gotowi na zmiany. Jaki jest program szkolenia?

Szkolenie – dla kogo i w jakim celu?

Jeśli nadal zastanawiasz się jakie korzyści może Ci dać wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w swoim gospodarstwie, jakie zagrożenia mogą na Ciebie czyhać, a także jakich przeszkód się spodziewać – odpowiedź na nie z pewnością zyskasz na szkoleniu. Warto zaznaczyć, że mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani, bez obaw o koszty uczestnictwa, bowiem szkolenie jest w pełni bezpłatne. Chęć wzięcia udziału należy zgłaszać w oddziałach KOWR lub poprzez stronę internetową www.kowr.gov.pl lub pod numerami telefonów: 506 723 719 oraz 790 787 707. Ze zgłoszeniami należy się spieszyć – ilość miejsc jest bowiem ograniczona. Jego organizatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a konkretniej jego lubuski oddział. Na jakich uczestnikach organizatorom zależy najbardziej? Są to głównie mieszkańcy gminy, rolnicy, a także przedsiębiorcy, zajmujący się branżą spożywczo-rolną.

baterie słoneczne

Kto podzieli się wiedzą?

Dla tych, którzy obawiają się o rzetelność przekazywanych informacji, spieszymy z pomocą. Wśród mówców znajdą się osoby, które na co dzień zajmują się odnawialnymi źródłami energii – m. in. sami użytkownicy instalacji OZE, a także przedstawiciele takich instytucji, jak Bank Ochrony Środowiska, Urząd Regulacji Energetyki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

wiatrak

Poznaj tematy szkolenia

Szkolenie rozpocznie się już o godzinie 9:00, jednak należy się zgłosić wcześniej w celu rejestracji. Pierwszym tematem będzie poruszenie kwestii uwarunkowań i kosztów pozyskania energii. Następnie poruszony będzie przegląd instalacji OZE (biogazowej, elektrowni wodnej, instalacji fotowoltaicznej, a także kotłów na biomasę). Następnie między godziną 12:00, a 12:30 odbędzie się przerwa kawowa. Po niej padnie kilka słów o wsparciu operacyjnym oraz inwestycyjnym. Po każdej z części będzie czas na dyskusję, a zakończenie szkolenia planowane jest na godzinę 15:00.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*