Witnica 7 maja 2019
szybowiec

II Piknik Majowy w Witnicy. Sprawdź program wydarzenia

Już 18 maja odbędzie się po raz drugi Odlotowy Piknik Majowy. Co będzie największą atrakcją? Oczywiście wszystko, co może latać – samoloty i paralotnie. Ale to nie wszystko! Oprócz tego pojawią się pojazdy militarne, motocykle, powstanie miasteczko rowerowe i tradycyjnie – staną dmuchane zamki dla najmłodszych. Wszystkich zainteresowanych obchodami Odlotowego Pikniku zapraszamy na plac obok hangaru lotniczego już od godziny 12:00.

Możliwość wystawienia swoich maszyn

Odlotowy Piknik to świetna okazja dla miejscowych pilotów, aby ci wystawili swoje maszyny do wglądu dla zainteresowanych. Na wystawach mogą się znaleźć samoloty, paralotnie, motolotnie i modele samolotów. Jednak obok nich mile widziane będą wszelkiego rodzaju pojazdy militarne, takie jak motocykle, stare oraz zabytkowe samochody. W związku z tym organizatorzy, czyli pracownicy Miejskiego Domu Kultury, zapraszają właścicieli chętnych do wystawienia swoich maszyn do kontaktu. Możliwe są zgłoszenia poprzez wiadomość e-mail pod adresem: organizacja@mdk.witnica.pl, telefoniczne pod numerem telefonu: 796 156 656 lub osobiście w siedzibie MDK, przy ul. Gorzowskiej 22. Już o godzinie 16:00 wszyscy uczestniczy będą mogli obserwować paradę pojazdów.

samolot

Rowerowe show

Jednak stare samochody i maszyny latające to jeszcze nie wszystko. Na tegorocznym Odlotowym Pikniku Majowym odbędzie się również 40 minutowe rowerowe show w specjalnie do tego celu przygotowanym miasteczku rowerowym. Punktem kulminacyjnym będzie pokaz umiejętności Jonasza Pakulskiego (uczestnika programu „Mam talent”, akrobaty rowerowego).

Oprócz tego będzie miała miejsce Rowerowa Akademia, czyli spotkania dla najmłodszych, które nie tylko będą świetną formą rozrywki dla widowni, ale i spotkaniem edukacyjnym dla najmłodszych. Do dyspozycji najmłodszych będzie przygotowane Miasteczko Ruchu Drogowego, na którym dzieci będą mogły doszkolić swoją jazdę na rowerze, a ci bardziej zaawansowani w jeździe będą mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód.

stary samochód

Zwieńczeniem całej imprezy będzie dyskoteka pod gwiazdami, która rozpocznie się już o godzinie 20. Wszystkich mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*