Witnica 11 grudnia 2017
samochód po kolizji w Witnicy

 

W zeszłą sobotę 9 grudnia br. na obwodnicy doszło do poważnej kolizji. To były chwile grozy: rozbite auto, przewrócona latarnia i parkowanie w rowie. Kraksa wyglądała bardzo poważnie, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Szczegóły dot. wypadku

Do wypadku doszło tuż przed godziną 15:00. Kierowca osobowej skody najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. W czasie niekontrolowanej jazdy samochód wjechał w przydrożny słup oświetleniowy. Masywna, betonowa konstrukcja nie wytrzymała nacisku rozpędzonego pojazdu. Rozbita skoda zatrzymała się dopiero w przydrożnym rowie. Kierowcy będący świadkami zdarzenia poinformowali odpowiednie służby. Na miejscu zjawiła się oczywiście straż pożarna, policja oraz karetka pogotowia. Po wstępnych oględzinach ustalono przyczyny kolizji. Groźnie wyglądający wypadek na szczęście zakończył się szczęśliwie. Kierowca skody nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Niebezpieczny odcinek

Obwodnica Witnicy stanowiąca cześć drogi wojewódzkiej nr 132 należy do jednej z najniebezpieczniejszych tras w regionie. Dlaczego dochodzi w tym miejscu do tak wielu kolizji? Gładka nawierzchnia, zbyt duża prędkość, a może złe warunki atmosferyczne? Zazwyczaj to wynik wszystkich tych czynników, które w połączeniu z brakiem wyobraźni ze strony kierowców mogą być tragiczne w skutkach. Funkcjonariusze policji apelują o zwiększoną ostrożność i rozwagę, szczególnie na wspomnianym odcinku.

Zdjęcia pochodzą z portalu gazetalubuska.pl http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/gorzow-wielkopolski/g/grozna-kolizja-na-obwodnicy-witnicy-skoda-octavia-wypadla-z-drogi-po-drodze-skosila-slup-zdjecia,12753207,26632219/

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*