Witnica 17 grudnia 2019
segregacja śmieci

Nowy harmonogram wywozu śmieci. Zapoznaj się z nim!

Nowy Rok to nie tylko nowe postanowienia i cele. Od 1 stycznia zmieni się również harmonogram odbioru i wywozu śmieci w naszej gminie. Dlatego prosimy o zapoznanie się ze szczegółami w celu uniknięcia problemu.

Prośba o segregację

W związku z tym, że nasza planeta wręcz tonie w śmiechach, prosimy wziąć pod uwagę kwestię sortowania śmieci, odpowiedniej segregacji oraz zainteresowania się kwestią recyklingu. Oprócz tego, aby wyrzucać poszczególne odpady do konkretnych pojemników, warto zwrócić uwagę, że niektóre elementy mogą sprawiać niemały problem. Jaki? Między innymi to, jakie odpady wrzucać do jakiego pojemnika.

makulatura

Dla przypomnienia:

– do zielonego pojemnika należy wrzucać szkło kolorowe,

– do białego pojemnika – szkło bezbarwne,

– w żółtym pojemniku powinny znajdować się wszelkiego rodzaju puszki, metal oraz plastik,

– pojemnik w kolorze niebieskim zaś przeznaczony jest na papierowe odpady,

– brązowy został zaadaptowany na śmieci bio,

– szary pojemnik został przystosowany do odpadów zmieszanych.

Harmonogram odbioru odpadów

Z nowym planem wywozu śmieci zarówno dla Witnicy, jak i okolicznych sołectw, można zapoznać się nie tylko online. W wersjach PDF do pobrania dostępny jest po adresem: http://witnica.pl/2019/12/nowe-harmonogramy-wywozu-odpadow-przyszly/. Natomiast fizycznie, w wersji drukowanej, można go dostać w Urzędzie Miasta i Gminy Witnica. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany, szczególnie w pierwszej połowie stycznia.

Za utrudnienia przepraszamy!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*