Witnica 2 stycznia 2019
spotkanie

 

Po Świętach spędzonych w rodzinnym gronie, spotkaniach z najbliższymi i słodkim leniuchowaniu nadszedł czas na przygotowania do Sylwestra. Oprócz hucznej zabawy i wielu noworocznych postanowieniach Nowy Rok to też odpowiedni moment do stworzenia szeregu podsumowań, jak i podzielenia się dobrymi nowinami. A jedną z nich jest otwarcie strefy ekonomicznej!

Prezent dla mieszkańców gminy

Burmistrz Witnicy w ostatnich dniach poinformował mieszkańców o dołączeniu naszej gminy do Kostrzyńsko–Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu, zarówno przedsiębiorcy, jak i sami mieszkańcy zyskają ogromną szansę na rozwój. Samo KSSSE pozwoliło zwolnić tę strefę od podatku, co z pewnością przyciągnie inwestorów. Dodatkowym atutem jest to, że teren ten zyskał tytuł „Grunt na Medal” od Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, co mamy nadzieję, że przełoży się jeszcze większym zainteresowaniem inwestorów w nowopowstały obszar inwestycyjny. Co więcej, obszar jest całkowicie uzbrojony i dobrze skomunikowany, dzięki czemu zyskuje jeszcze więcej w oczach zainteresowanych przedsiębiorców.

 

koparka

Gdzie mieści się obszar inwestycyjny?

Aby poskromić ciekawość zainteresowanych – nowopowstały obszar inwestycyjny, który już 5 grudnia został włączony do Kostrzyńsko–Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, znajduje się w najlepiej reprezentatywnym i bardzo dobrze skomunikowanym miejscu. To wszystko mieści się przy ul. Stawowej i Trasy Papieskiej w Witnicy. Do tej pory odbywały się tam m. in. rajdy pod okiem pracowników LOK czy inne imprezy. To właśnie w tym miejscu powstała Witnicka podstrefa, którą nadzorować będzie KSSSE.

 

ulica

Strefa ekonomiczna

Kostrzyńsko–Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje już od 1997 roku i łączy nie tylko inwestorów krajowych, ale i zagranicznych. Wspiera ją rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz samorządy lokalne. Dzięki ulgom podatkowym w jeszcze większym stopniu pojawia się szansa na rozwój naszego regionu – nie tylko dla przedsiębiorców, ale i mieszkańców gminy. To oni zyskają wsparcie techniczne, rozwój infrastruktury, a także nowe miejsca pracy.

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*