Witnica 4 stycznia 2021

Nowy Rok to nie tylko czas na tworzenie nowych celów. To również czas zmian. Większość z nas zazwyczaj koncentruje się na prywatnych i osobistych  postanowień. Jednak nowy rok również dla naszej gminy przyniesie coś świeżego. Jaki cel przyświeca gminie? W głównej mierze: budowa ulicy, remonty i wymiana okien w świetlicy, a także przetarg na budowę dworca.

Budowa ulicy Końcowej

W ostatnich dniach Burmistrz gminy Witnica podpisał umowę na budowę 600 metrów drogi ul. Końcowej. Przyczyną było to, że obecnie nie była ona utwardzona, przez co ciągle powstawały koleiny, nierówności i kałuże. Nie był łatwy też dojazd do ronda. W związku z dofinansowaniem z rządowego Program Budowy Lokalnej Infrastruktury Drogowej, gmina uzyskała dofinansowanie na 3,3 mln zł. W ramach inwestycji będzie wykonana kanalizacja, przebudowane uzbrojenie elektryczne, zamontowane oświetlenie dla pieszych, wykonane chodników, włączenie do ronda oraz nasadzenie roślin w pasie drogowym. Planowany termin wykonania prac to 31 maja 2022 roku.

wiata rowerowa

Cel główny: przetarg na remont dworca

Kolejnym celem gminy ma być remont dworca. W ostatnim czasie miało miejsce również ogłoszenie przetargu na remont dworca. Termin składanie ofert kończy się 5 lutego bieżącego roku. Jedyny kryterium branym pod uwagę jest cena inwestycji. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 7 341 mln zł. Remont ma być przeprowadzony w 14 miesięcy. Wtedy dworzec będzie przeniesiony do tymczasowego kontenera. W planach jest budowa reprezentacyjnego holu, w którym zmieści się poczekalnia, kasy i toalety. Obok znajdą się pomieszczenia socjalne, miejsce dla TK Telkol czy Klubu Asystenta. W planach jest również piętro z siłownią, szatnią, łazienką, strefą relaksu i salą fitness. Na poddaszu z kolei miałaby się znaleźć sala konferencyjna, hol, a także łazienki. Wszystkie piętra będą połączone windą. Na zewnątrz powstaną miejsca parkingowe oraz ustawione wiaty rowerowe.

remont - malowanie

Nowe okna w świetlicy w Pyrzanach

Jednym z celów była również wymiana okien w wiejskiej świetlicy. Udało się to wykonać za sprawą zainteresowanie Pani Sołtys. Remont kosztował 5 tysięcy złotych. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty ogrzewania. Co więcej, mieszkańcy będą mogli się wciąż integrować i spotykać – tym razem w ciepłym i przyjemnym pomieszczeniu.

Cel: remont świetlicy w Białczyku

To jeszcze nie koniec zmian. Mieszkańcy Białczyku w ostatnim czasie mogli zaobserwować szereg prac przy świetlicy wiejskiej. Tutaj z kolei prace nadzorowała Pani Sołtys Wawrzyniak. Łączny koszt remontu wynosił 10 600 zł, a środki pozyskano z budżetu sołeckiego. Zakres działań obejmował: kuchnię, zmianę dachu na wiacie oraz wymianę podłogi na sali głównej.

Miejmy nadzieję, że to nie koniec zmian, jakie czekają mieszkańców naszej gminy. Trzymamy również kciuki, aby cele i postanowienia zawsze wiązały się z pozytywnymi przemianami. I tego życzymy wszystkim obywatelom naszej gminy!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*