Witnica 18 czerwca 2018
ćwiczenia

 

Ostatni weekend był dla mieszkańców naszej gminy niezwykle rozrywkowy. W piątek miało miejsce 170. lecie Browaru Witnica, a w sobotę koncerty w ramach Spotkań na Wielkim Trakcie. Bawiliśmy się między innymi przy dźwiękach gitary, akordeonu, jak i zespołów disco polo oraz wszystkim znanego Sławomira czy grupy VOX! Jednak, po zabawach czas zadbać również o kondycję fizyczną.

Dąbroszyn pełen nadziei

Burmistrz Witnicy – Dariusz Jaworski – poinformował, że wnioski złożone w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym w końcu zostały rozstrzygnięte. Z 1416 złożonych wniosków pozytywnie przyjęto jedynie 792, w tym… ten, który został złożony przez naszą gminę. Dzięki temu jeszcze w tym roku w Dąbroczynie, przy boisku piłkarskim, powstanie Otwarta Strefa Aktywności.

piłka nożna

Ruch to zdrowie

Obecnie coraz mniej dzieci korzysta z uroków otaczającego środowiska i sprzyjającej aury. Zieleń, lasy i świeże powietrze nie motywuje do podjęcia aktywności. Najmłodsi powinni brać przykład ze starszych, również w kwestii aktywności fizycznej. Jednak zapracowani mieszkańcy gminy nie mają na tyle czasu, aby dać dobry przykład najmłodszym. Dlatego warto znieść różnice wieku i wspólnie wyznaczyć cele związane z poprawą kondycji. Zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom gminy przyniosłoby to dobre skutki. Poprawa koncentracji i lepsze samopoczucie to tylko nieliczne z zalet aktywności fizycznej.

Rozwój gminy

W związku z powyższym gmina złożyła wniosek o wsparcie w kwestii stworzenia przyjaznego mieszkańcom miejsca, w którym mogliby zadbać o zdrowie. Kwota, jaka będzie potrzebna na inwestycję OSA oraz urządzenia, w które zostanie wyposażona, to aż 50 tys. zł! Na szczęście połowę z niej pozyskano z dotacji Ministerstwa Sportu. W ostatnim czasie naszej gminie udało się zdobyć znaczące dofinansowania, były to między innymi:

  1. remont i modernizacja Stadionu Miejskiego,
  2. budowa oraz całościowe wyposażenie Orlika Lekkoatletycznego na Stadionie Miejskim.

Dzięki odpowiedniemu zorganizowaniu, wszystkie powyższe inwestycje uda się zrealizować jeszcze w tym roku!

szachy

Otwarte Strefy Aktywności – co to?

OSA – czyli co dokładnie? Otwarte Strefy Aktywności to wyznaczone i zorganizowane miejsca, które są przeznaczone do aktywnego wypoczynku, sportu i rekreacji, a przede wszystkim – są ogólnodostępne! Tak przygotowane strefy mają służyć nie tylko poprawie kondycji naszych mieszkańców, ale również integracji – w tym wielopokoleniowej. Na nowopowstałym terenie pojawi się część z siłownią zewnętrzną (w której znajdziemy rowerek, wioślarza, orbiterek i wiele innych), strefa gier (gdzie pojawi się m. in. stół do gry w szachy), relaksu (z wygodnymi ławkami) oraz przyjaźnie zagospodarowany skrawek zieleni.

 

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze prace związane z inwestycjami! Z chęcią spróbujemy swoich sił na Otwartej Strefie Aktywności.

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*