Witnica 15 października 2018
wybory

 

Lubisz mieć wpływ na to, co się dzieje w Twojej okolicy? Pamiętaj, że Twój głos w  również ma znaczenie, nawet jeśli zagłosujesz zupełnie inaczej, niż większość Twoich znajomych.  Wybory samorządowe to obowiązek każdego obywatela, dlatego zrób to również dla siebie, aby nie musieć się zadręczać poczuciem utraconej szansy na jakąkolwiek zmianę. Jesteś pełnoletnim obywatelem? Działaj!

Kwestie organizacyjne

W najbliższym czasie będziemy mogli wziąć udział w wyborach samorządowych. Kiedy? Już 21 października każdy z nas będzie mógł zagłosować na godnych przedstawicieli, czyli:

– burmistrza, na którego kandydują: Agnieszka Chudziak, Sylwia Ławniczak-Karbowiak i Dariusz Jaworski,

– Radę Miejską w 15 okręgach, po jednym mandacie w każdym.

Na wybory zostanie przeznaczonych aż 11 lokali wyborczych, z czego aż 5 z nich oferuje możliwość głosowania również osobom niepełnosprawnym.

Jakich zmian należy się spodziewać w tym roku? Przede wszystkim wydłużenia czasu kadencji. Dotychczas było to czteroletnie panowanie, natomiast od tego roku będą to prace pięcioletnie. Kolejną zmianą jest liczba kadencji, którą dany przedstawiciel może sprawować – od teraz będą możliwe dwie. Jednak należy wziąć pod uwagę, że prawo nie działa wstecz, więc samorządowcy, którzy obecnie piastują dane stanowisko i obejmowali je już od kilku lat, nadal mogą się o nie ubiegać.

autobus

Ułatwienia

Dla wielu, szczególnie starszych mieszkańców gminy dojazd do odpowiedniego okręgu może być szczególnym utrudnieniem. Dlatego w trakcie wyborów będą kursowały trzy specjalne autobus, które w wyznaczonych godzinach będą odbierać mieszkańców i przewozić ich na miejsce wyborów. Tam, będą czekały na wyborców i odwoziły ich tymi samymi trasami.

podpis

Oddaj głos

Bez względu na to, czy jesteś zadowolony z dotychczasowych poczynań władzy, czy wręcz przeciwnie. Jako obywatel masz obowiązek wziąć udział w wyborach i zadecydować w jakim kierunku chcesz, aby rozwijała się Twoja gmina. Weź sprawy z swoje ręce i daj przykład innym – młodszym, starszym czy rówieśnikom. Zainspiruj ich do dbania o wspólne dobro i nie pozwól, by na poczynania władzy narzekali ci, którzy nie odważyli się na to, aby wziąć udział w wyborach. Dlatego już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich mieszkańców do urn!

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*