Witnica 1 marca 2021
pierwszy dzień wiosny - kwiaty, powitanie, kolorowy napis

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze ciepłe dni mamy już za sobą, jednak na kalendarzowy pierwszy Dzień Wiosny musimy jeszcze chwilę poczekać. Aby odpowiednio się do niej przygotować, zgodnie z tradycją, ogłaszamy konkurs plastyczny pt.: „Marzanna”. Do udziału zapraszamy dzieci z naszej gminy, które zechciałyby przygotować prace konkursowe.

Pierwszy Dzień Wiosny

Już niebawem, 21 marca, oficjalnie będziemy mogli cieszyć się wiosną. Co prawda już od jakiegoś czasu słychać ćwierkanie ptaków, widać pierwsze promienie ciepłego słońca, a przez trawę niepewnie przebijają się pierwsze kwiaty. Jednak na gorące dni jeszcze chwilę musimy poczekać. Zgodnie z tradycją, dzieci w szkołach na tę okazję przygotowywały charakterystyczną kukłę Marzanny. Wtedy klasy wychodziły na wycieczkę, aby topić kukłę i tym sposobem pożegnać zimę i oficjalnie powitać wiosnę. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie wszystkie dzieci wróciły do szkół. W związku z tym tradycja w dotychczasowej formie nie będzie w stanie się odbyć, jednak bez obaw – przygotowaliśmy jej nową odsłonę.

wiosenny krajobraz

Wiosna i konkurs na „Marzannę”

Aby przypomnieć najmłodszym znaną od lat tradycję, zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadanie nie jest trudne. W związku z tym, że dotychczas klasy wspólnie przygotowywały Marzannę, tym razem każdy uczeń może ją wykonać samodzielnie w domu. Należy stworzyć przestrzenną postać kukły. Jej rozmiar i forma nie jest określona – wszystko zależy od kreatywności i wyobraźni uczniów. Dodatkowo każdą pracę należy opisać imieniem oraz nazwiskiem, a także wiekiem autora. Na zgłoszenia czekamy do 18 marca włącznie. Należy je dostarczyć na Stadion w Witnicy, który mieści się przy ulicy Strzeleckiej.

Gdyby istniały problemy z przetransportowaniem prac konkursowych, polecamy skontaktowanie się z sołtysami, którzy pomogą przewieźć Marzanny na stadion.

Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki i mamy nadzieję, że powstanie mnóstwo pięknych prac, które pomogą nam hucznie powitać nową porę roku, jaką jest wiosna! Czekamy z niecierpliwością.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*