Witnica 4 kwietnia 2018
las

25 kwietnia to ważny dzień dla naszej gminy. Więcej zieleni, powiew świeżego powietrza i miejsce, do którego można wybrać się na niedzielny spacer z rodziną – brzmi jak sielanka? Już niedługo! Marzy o tym każdy witniczanin, a w ostatnią środę miesiąca wszyscy będą mieli szansę, aby wspomóc wielką inicjatywę dla dobra wszystkich mieszkańców!

 

Wiosenna tradycja

Wspólne sadzenie drzew w witnickim lesie to już tradycja. Od 18 lat mieszkańcy mają możliwość zadbania o wspólne dobro. Zarówno urzędnicy z Urzędu Miasta i Gminy Witnica, leśnicy z Nadleśnictwa Bogdaniec, jak i mieszkańcy całej gminy będą mieli szansę na integrację w szczytnym celu. Świetna zabawa, spotkanie towarzyskie, wspólny posiłek i piękna pogoda to tylko dodatkowe korzyści płynące z sadzenia młodych drzew. Głównym celem jest walka o ekologię, a także o zapewnienie świeżego i zdrowego powietrza na lata. Kilka tysięcy sadzonek już czeka na szansę zagęszczenia lasu.

sadzonki

Kwestie organizacyjne

  1. Kiedy: w ostatnią środę miesiąca (25 kwietnia).
  2. O której godzinie: 9:00.
  3. Gdzie: zbiórka przy ul. Myśliwskiej w Witnicy przy wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa.
  4. Ubiór: „roboczy” – zabawy z ziemią nie są najczystsze ?.
  5. Należy ze sobą zabrać: rękawiczki i dobry humor!

 

Zapewnione będą:

– transport spod i do miejsca zbiórki,

– szpadle, łopaty i wszelkie niezbędne akcesoria,

– wspólny ciepły posiłek na zakończenie akcji.

 

Wszyscy razem

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału we wspólnych sadzeniu drzew w witnickim lesie. Pokażmy, że jesteśmy w stanie razem zadbać o dobro przyszłych pokoleń. Jak liczna grupa weźmie stan powietrza w swoje ręce? Przekonajmy się!

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*