Witnica 19 października 2020
rewitalizacja budynku

Miejskie Centrum Kultury doczekało się renowacji! Właśnie przeprowadzana jest jego rewitalizacja, w ramach której następuje jego całkowite odnowienie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystko za sprawą współpracy gminnej i projektu unijnego. Wszystkich zainteresowanych obecnych etapem prac zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Miejskie Centrum Kultury – projekt rewitalizacji

W ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Programu Współpracy udało się pozyskać fundusze na rewitalizację naszego MCK. Wszystko dzięki programowi „Bezgraniczny trójdźwięk: natura, kultura i edukacja Trebnitz, Witnicy i Gorzowa Wielkopolskiego”. Jego cel jest prosty – ma polegać na zwiększeniu atrakcyjności dziedzictwa naturalnego i kulturalnego. Całkowita kwota działań powinna zamknąć się w 11 000 000 zł, jednak znaczną jej część (60%) udało się zyskać z europejskiego dofinansowania. Resztę, czyli brakujące 40% kwoty zapewni gmina.

koparka

Plany przebudowy MCK

W ramach odnowienia Miejskiego Centrum Kultury zajdzie sporo zmian. Pisaliśmy już o nich tutaj: https://zswitnica.pl/remont-w-miejskim-domu-kultury-w-witnicy/. Jednak podsumowując, będą to przede wszystkim takie działania, jak:

– powstanie studia nagrań dla miejscowych twórców,

– dla fanów kuchennych szaleństw zostanie stworzone studio gastronomiczne,

– miłośnicy baletu będą mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ powstanie studio baletowe,

– znajdzie się również miejsce na nową salę widowiskową,

– dla wszystkich tych, którzy lubią się dobrze bawić we wspólnym gronie, zapewnimy kręgielnię.

Wszystkie z powyższych udogodnień będą do bezpłatnej dyspozycji każdego mieszkańca.

budowa

COVID-19 vs. rewitalizacja Centrum

Pomimo trudnej obecnie sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, prace rewitalizacyjne nie ustępują. Pracownicy firmy budowlanej każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby już w maju 2021 roku wszyscy mogli się cieszyć funkcjonalnością nowego Centrum Kultury. Obecnie ma miejsce rozbiórka budynku i wywożenie gruzu oraz pozostałych elementów. Mamy nadzieję, że już niebawem będzie można zobaczyć kolejne efekty prac. Dotychczasowe działania udaje się zrealizować zgodnie  z planem.

Zapewniamy, że wraz z pojawieniem się następnych etapów w ramach projektu rewitalizacyjnego, będziemy Państwa informować o ich przebiegu na bieżąco.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*