Witnica 12 marca 2019
bieżnia

M

Dobra nowina dla wszystkich fanów aktywności fizycznej, biegaczy i rodziców małych sportowców. Nasz Lekkoatletyczny Orlik właśnie przeżywa swoją metamorfozę. W związku ze zmianami, które zostały rozpoczęte już w październiku ubiegłego roku powstanie nowa skocznia i bieżnia, a także zostanie zaktualizowany układ trybun na Stadionie Miejskim w Witnicy. Cały remont ma potrwać do końca maja.

Już przeprowadzone zmiany

W związku z niesprzyjającą pogodą do dzisiaj udało się rozebrać stare bieżnie i rzutnie. Zdjęto również stare trybuny, aby wyrównać pod nimi teren, a na podbudowie został wylany beton, aby na to nałożyć trwałą nawierzchnię tartanową. W miejscach rzutni wyłożono już mączkę ceglastą.

Jakich zmian możemy się spodziewać?

Ci, którzy rozpoczęli już sezon musza uzbroić się w cierpliwość i chwilowo wykonywać swoje treningu w innym miejscu. Remont potrwa jeszcze dwa miesiące, więc z maju mieszkańcy będą mogli cieszyć się Stadionem Miejskim w nowej odsłonie! Obecnie zostało wylane podłoże, które będzie stanowić bazę dla nowej bieżni lekkoatletycznej o powierzchni tartanowej. Jednak co konkretnie zostanie wyremontowane? Powstanie czterotorowa bieżnia okrężna o sztucznej nawierzchni, której długość będzie wynosiła 400 m. Obok niej powstanie prosta bieżnia czterotorowa o sztucznej nawierzchni, której długość będzie wynosiła 100 m. Co więcej? W zakolu bieżni znajdować się będzie skocznia do skoku wzwyż (również na sztucznej nawierzchni), skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także rzutnia do pchnięcia kulą na nawierzchni z mączki ceglanej. Oprócz tego wykupione zostanie wyposażenie, którym będzie sprzęt lekkoatletyczny.

Kto i za ile?

Mimo ogromnej metamorfozy, kształt boiska nie zostanie zmieniony, a plan remontów został dostosowany do rozgrywek piłkarskich. Koszt całej metamorfozy to blisko 1,7 mln zł, a przebudowa jest realizowana dzięki Funduszowi Rozwoju Kultury Fizycznej. Jednak bez obaw, gmina w ramach projektu uzyskała dofinansowanie w wysokości 700 tys. zł, które otrzymano od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sportowe plany

Dzięki takim udoskonaleniom Witnica w końcu będzie mogła poszczycić się zupełnie profesjonalną bazą lekkoatletyczną. Dzięki odświeżonym bieżniom, skoczniom i rzutniom stadion będzie mógł być w końcu udostępniany uczniom, szkołom i tym, którzy pragną trenować amatorsko. W przyszłości gmina chciałaby stworzyć specjalistyczną sekcję lekkoatletyczną, która pozwoliłaby rozwinąć skrzydła naszej młodzieży.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*