Witnica 6 października 2020
biblioteka

Dotychczas nasza Biblioteka Publiczna była podzielona na dwa oddziały – był to dział dziecięcy oraz ten dla dorosłych. Przez to, chcąc wypożyczyć pozycje dla pociech i starszych osób, należało się udać do dwóch różnych miejsc. Teraz nie będzie już takiej konieczności. A to wszystko dla ułatwienia życia mieszkańców.

Przeniesienie zbiorów bibliotecznych

Do tej pory pozycje z działu dziecięcego mieściły się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Dzięki temu dzieci mogły bez problemu po szkole lub przed lekcjami skorzystać z wypożyczalni albo odrobić lekcje w oczekiwaniu na transport. Od dzisiaj jednak dział dziecięcy znajduje się w tym samym miejscu, co oferta zbiorów dla dorosłych, czyli w budynku Miejskich Zakładów Komunalnym przy ul. Kosynierów Mirosławskich 1. Do czasu rewaloryzacji Miejskiego Domu Kultury obydwa zbiory będą się znajdowały w budynku MZK.

otwarta książka w bibliotece

Czytanie dla każdego

Bez względu na to, jaki rodzaj literatury lubią nasi mieszkańcy – w zbiorach bibliotecznych każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroka oferta lektur, magazynów, powieści czy wierszy z pewnością zaskoczy wybrednych fanów spędzania wolnego czasu z książką w ręku. Co więcej – bogaty wybór autorów, w tym również zagranicznych, połechta gusta tych, którzy cenią różnorodność. W Miejskiej Bibliotece znajdują się wszystkim znane klasyki, jak i najnowsze pozycje, które dopiero ujrzały światło dzienne.

Nowości w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wraz z przeniesieniem dotychczasowych zbiorów, na czytelników czekają również nowe pozycje. W związku z tym, że nasza biblioteka bierze udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnistwa”, otrzymała ponad 8 tysięcy złotych dotacji na zakup nowości wydawniczych dla publicznych bibliotek. Dzięki temu udało się pozyskać wiele tytułów, które z pewnością przypadną do gustu naszym mieszkańcom. Skąd o tym wiemy? Otóż bibliotekarze wybierali takie tytuły, o których było najwięcej zapytań. Są to zarówno:

– pozycje z literatury pięknej (w tym powieści historyczne czy obyczajowe),

– kryminały i thrillery,

– książki z dziedziny fantastyki,

– pozycje niebeletrystyczne.

na z książką w bibliotece

W skrócie – każdy fan czytelnictwa znajdzie w zbiorze naszej Biblioteki Publicznej coś dla siebie. Są to zarówno propozycje dla najmłodszych, nastolatków i osób starszych.

Przypominamy, że obydwie wypożyczalne są czynne w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 10:00-17:00. Gorąco zapraszamy!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*