O mieście

Witnica 12 sierpnia 2021

Budżet obywatelski to szansa dla Ciebie i pozostałych mieszkańców na zadecydowanie, na co konkretnie zostanie wydana pula gminnych pieniędzy. To możliwość zrealizowania własnych pomysłów i projektów, które zwiększą komfort życia i sprawią, że dana okolica będzie bardziej przyjazna i bezpieczna. Mieszkańcy mogą nie tylko zostać autorami zadań, które mają zostać wykonane, ale również głosować na […]

Witnica 28 lipca 2021

Nordic walking to doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Potocznie nazywany spacerem z kijkami, angażuje wiele mięśni i poprawia krążenie, jednocześnie odciążając stawy i kręgosłup. To sport, który nie zna ograniczeń wiekowych. Za kijki mogą złapać zarówno najmłodsi, jak i seniorzy. Trasy nordic walking w Witnicy zostały wytyczone z myślą o stworzeniu atrakcyjnego i zdrowego sposobu […]

Witnica 31 sierpnia 2020

Wrzesień już za rogiem, a w związku z tym powracają również szkolne autobusy. Startują już początkiem września i będą kontynuowały swoją działalność aż do końca czerwca. W tym roku przewozy autobusami będą realizowane przez firmę Argos.

Witnica 26 sierpnia 2020

W ramach programu „Lepszy start – budowa zaplecza rekreacyjnego w miejscowościach Nowiny Wielkie, Dąbroszyn i Białcz”, na boiskach powstały kontenery z zapleczami rekreacyjnymi. Co się w nich znajduje i jakie wsparcie zyskała nasza gmina?

Witnica 8 maja 2020

Wracamy z dobrymi wieściami! W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 rząd zdecydował się znieść część obostrzeń w ramach kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Mieszkańcy Witnicy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ część punktów otwiera się na nowo. Z których z nich będzie można skorzystać w pierwszej kolejności?

Witnica 24 września 2019

W ostatnim czasie w naszej gminie został otwarty zmodernizowany Orlik Lekkoatletyczny na Stadionie Miejskim w
Witnicy. Co ważne – jest on przeznaczony nie tylko dla uczniów naszych placówek
edukacyjnych, a korzystać z niego mogą wszyscy mieszkańcy gminy!