Witnica 15 kwietnia 2019
masa rowerowa

Aktywna pomoc dla Sebastiana

Sebastian Krawczyński, czyli młody obywatel naszej gminy choruje na raka kości. Niestety nastąpiły przerzuty na płuca, a leczenie jest niezwykle kosztowne. W związku z tym tegoroczna II Witnicka Masa Rowerowa, która odbędzie się 27 kwietnia, będzie wydarzeniem, z którego dochody zostaną w pełni przekazane na pomoc dla Sebastiana.

Kwestie organizacyjne

W ostatnią sobotę miesiąca, 27 kwietnia, odbędzie się druga z kolei Witnicka Masa (nie tylko) Rowerowa. Start wydarzenia planowany jest już na godzinę 8:00 i będzie miał miejsce z gminnego Parku Drogowskazów. Do wyboru będą 4 trasy, jednak aby wziąć udział w wydarzeniu należy uiścić opłatę startową. Wpisowe dla dzieci oraz młodzieży wynosi nie mniej niż 10 zł, natomiast dla dorosłych nie mniej niż 20 zł. Oczywiście, jeśli ktoś jest w stanie zapłacić więcej, tym lepiej dla zdrowia Sebastiana. Każdy z uczestników otrzyma swój numer startowy, gdzie na odwrocie będzie się znajdowała tabela z danymi osobowymi. W razie jakiegokolwiek wypadku, będą na niej podane nie tylko imię i nazwisko, a także grupa krwi oraz numer telefonu do osoby pierwszego kontaktu.

bieganie

Masa Sportowa

Jednak spieszymy z wyjaśnieniami. Tegoroczna Masa Rowerowa to rozwinięcie ubiegłorocznej aktywności. Dla fanów joggingu będzie możliwy udział w Masie biegowej, a dla fanów spacerów, zaproponowano również wersję z kijami nordic walking. Trasa jest wyznaczona od Stawu Miejskiego przy ul. Moniuszki, przez ulicę Parkową, Cegielnianą, Myśliwską, aż do ośrodka Leśne Ustronie. Powrót będzie się odbywał tą samą trasą. Jednak w odróżnieniu od Masy Rowerowej, Masa Biegowa i Nordic Walking rozpoczną się o godzinie 11:20.

Przede wszystkim: bezpieczeństwo

W związku z dużym zainteresowaniem każda z tras będzie odpowiednio zabezpieczona. W jaki sposób? Zarówno pod względem opieki medycznej, w przypadku urazów lub kontuzji, jak i przez policję oraz przedstawicieli ochotniczej straży pożarnej.

nordic walking

Smaczne zakończenie

Zakończenie wydarzenia planowane jest w Parku Drogowskazów. To tam będą czekały atrakcje – nie tylko dla uczestników Masy, ale i dla wszystkich pozostałych mieszkańców oraz przyjezdnych. Będzie to wata cukrowa, wojskowa grochówka, domowe ciasta oraz dmuchane zamki dla najmłodszych. Co więcej, policja zajmie się znakowaniem rowerów, a strażacy naszej OSP będą udzielać lekcji pierwszej pomocy. Cały dochód zarówno z wydarzenia, jak i atrakcji, zostanie w pełni przekazany na pomoc dla Sebastiana.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*