Witnica 30 listopada 2017
rozgrywki szachowe

Czy w szkole można uczyć się gry w szachy? Tak! Najlepszym przykładem są uczniowie z naszego miasta. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witnicy raz w tygodniu podczas lekcji grają w szachy. Co ciekawe, zajęcia szachowe odbywają się w ramach podstawy programowej. Rozpoczęły się we wrześniu w klasach pierwszych i od tego czasu cieszą się dużym zainteresowaniem – uczniowie biorą w nich udział z prawdziwym entuzjazmem.

Szach-mat!

Lekcje szachów prowadzi wykwalifikowany pedagog. Pan Krzysztof Kumor, nauczyciel informatyki i matematyki, zdobył certyfikat szkolenia z Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Warto dodać, że pan Krzysztof był wcześniej doceniany za zaangażowanie w podnoszenie jakości nauczania w szkole oraz traktowanie pracy nauczyciela jako życiowej pasji. Za rok szkolny 2010/2011 odebrał Nagrodę Burmistrza dla wyróżniających się nauczycieli pracujących w placówkach prowadzonych przez gminę. Nie dziwi zatem, że to właśnie taki nauczyciel z pasją doprowadził do zorganizowania w szkole zajęć szachowych.

Królewska gra

Projekt „Edukacja przez Szachy w Szkole” ma na celu zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów – szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego czy rozwiązywania problemów – oraz kształtowanie tak ważnych cech osobowości, jak odpowiedzialność i koncentracja. Badania przeprowadzone do tej pory pokazały niezwykle pozytywny wpływ szachów na rozwój intelektualny, ale także społeczny, psychiczny i ogólny dzieci i młodzieży. W naszym województwie do projektu przystąpiło już 77 szkół. Mamy nadzieję, że uczniom z Witnicy zajęcia przyniosą nie tylko radość i satysfakcję, ale także sukcesy edukacyjne. Trzymamy kciuki!

Źródło zdjęć: www.witnica.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*