Witnica 30 kwietnia 2018
tor wyścigowy

Każdy mężczyzna uwielbia poszaleć za kółkiem. Nawet jeśli na co dzień jest przykładnym kierowcą, na widok samochodów rajdowych zaczynają mu się świecić oczy. Szybka jazda, drifty rodem z hollywoodzkich filmów i odrobina błota to coś, co sprawia, że zaczynasz czuć adrenalinę? Teraz wszyscy mają szansę spróbować swoich sił na torze wyścigowym!

Łąka w nowej odsłonie

Kojarzycie łąkę przy obwodnicy obok ul. Stalowej? Pewnie zaobserwowaliście już jakieś zmiany. Dotąd zielona i pusta, zmieniła się nie do poznania. Wszystkie czynności były wykonane w minioną sobotę. Wyznaczona trasa, przygotowany grunt i wyłożone wzdłuż toru opony, które mają zapewnić bezpieczeństwo. Tak w tej chwili wygląda, strasząca do tej pory pustkami, witnicka łąka. Chcesz poszaleć za kierownicą samochodu rajdowego, a może spróbować swoich sił na quadzie? Dla chętnych wyczynów na quadach mogą powstać hopki i pagórki wewnątrz toru.

 

wyścigi

Jakie trzeba spełniać warunki?

Od 5go maja to wszystko będzie w zasięgu każdego mieszkańca. Warunkiem jest posiadanie ważnego prawa jazdy oraz zaopatrzenie się w kask. Każdy samochód powinien mieć również klatkę, jaką możemy zaobserwować w typowych autach rajdowych. Nie masz aż takiego ekwipunku? Nie przejmuj się, będziesz mógł wcielić się w rolę pasażera, a prowadzić auto będą ci, którzy już brali udział w takich wyprawach.

Ze względu na ogromne zainteresowanie chęcią wypróbowania toru, przez niedoświadczonych kierowców, nad bezpieczeństwem będzie czuwać witnickie koło Ligii Obrony Kraju – Zmotoryzowani Witnica.

Podstawowe pytanie – czy udział w przejażdżce będzie bezpłatny? Najprawdopodobniej nie – ze względu na duże zainteresowanie, aby uniknąć nieprzyjemnych kolein będą musiały wkroczyć większe maszyny w celu poprawienia trasy. Takie działania wiążą się z kosztami, co prawda niewielkimi, jednak ktoś będzie musiał je pokryć. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie symboliczna opłata za możliwość wzięcia udziału w przejażdżce na torze rajdowym.

 

rajd

 

Zainteresowany? Zapisz się!

W związku z dużym zainteresowaniem nową formą rozrywki polecamy zapisać się do facebookowej grupy o nazwie „Zmotoryzowani Witnica” lub bezpośrednio skontaktować się z koordynatorami – Ernestem Janowskim lub Arkiem Giemzikiem. Każdy będzie miał możliwość pokonania toru, jednak należy to robić według regulaminu. Dlatego aby utrzymać bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, każdy przejazd musi odbywać się pod okiem członków LOKu.

Zabawa – zabawą, ale bezpieczeństwo ponad wszystko!

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*